کد خبر : 63158

اگرچه این خودرو بر اساس معماری آلومینیومی موجود این شرکت ساخته شده است، اما محصول جدید دارای ۱۸۱۳ قطعه جدید و کاملاً سفارشی است. حتی سیستم صوتی آن نیز دست نخورده است، ۱۵ بلندگو در این خودرو به کار برده شده که تمام آن‌ها در ساختار کف وجود دارد.

به گزارش خودروتک ، قیمت رولزرویس بوت تیل ۲۰۲۱ به ۲۸ میلیون دلار می‌رسد که چنین قیمتی آن را به گران‌ترین خودرو جهان تبدیل کرده است. از این رو رولزرویس سوئیپ تیل که حدود ۱۲.۸ میلیون دلار قیمت دارد و در گذشته لقب گران‌ترین خودرو جهان را از آن خود کرده بود اکنون در مقابل رولزرویس بوت تیل ۲۰۲۱ یک خودرو ارزان محسوب می‌شود.

رولزرویس بوت‌تیل را که مشتری بسیار ثروتمندی سفارش داده است، در طراحی و ساخت از دریا الهام می‌گیرد. در اصل، این قایق مسابقه‌ای چرخ‌‌داری با طول ۱۹ فوت است و از برخی امکانات کاملا دریایی مانند شیشه جلو سرتاسری و نمای بیرونی آبی دورنگ بهره می‌برد. طراحان رولزرویس از رنگ آبی تیره روی کاپوت برای تزیین بدنه بهره می‌برند که تا سپر امتداد دارد و فقط با روکش چوبی روی بخش عقب (ملقب به عرشه عقب) خودرو از هم جدا می‌شود؛ درحالی‌که برای بقیه بدنه از رنگ آبی روشن‌تر استفاده می‌کنند. حتی رینگ‌ها نیز ترکیبی دورنگ از رنگ آبی تیره و روشن دارند.

در رابطه با ساختار طراحی اگر بخواهیم به مواردی اشاره کنیم باید از شباهت پلتفرمی بوت تیل و فانتوم بگوئیم که حدود 5.8 متر طول دارند. البته برای بوت تیل از پنل های آلومینیومی جدیدی استفاده شده و به اصطلاح تمامی بخش ها دست ساز هستند و توسط استادکاران با دقت مونتاژ شده اند.

توسعه‌ی این پروژه چهار سال به طول انجامیده است و این یعنی رولز رویس بلافاصله پس از معرفی سوئیپ‌تیل در سال ۲۰۱۷ ساخت بوت تیل را آغاز کرده است. «تورستن مولر-اوتووش» (Torsten Muller-Otvos) مدیرعامل رولز رویس گفت: «این محصول از تمایل به جشن گرفتن موفقیت و خلق میراثی ماندگار به‌وجود آمده است. در تحقق چشمگیر این موضوع، رولز-رویس بوت تیل، یک لحظه‌ی تاریخی را در برند ما و در فضای لوکس معاصر رقم می‌زند.»

 

 

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها