کد خبر : 56585

فروش خودروی جدید تارا در 2 مدل دنده دستی و دنده اتوماتیک از فردا 20 دی آغاز می شود اما این 2 مدل چه تفاوت ها و ویژگی های به غیر از گیربکس اتوماتیک دارند که در این مطلب به این موضوع می پردازیم.

به گزارش خودروتک به نقل از عصر ایران ، فروش خودروی جدید تارا در 2 مدل دنده دستی و دنده اتوماتیک از فردا 20 دی آغاز می شود اما این 2 مدل چه تفاوت ها و ویژگی های به غیر از گیربکس اتوماتیک دارند که در این مطلب به این موضوع می پردازیم.

جدیدترین محصول ایران خودرو که در گذشته با نام پروژه k132 شناخته می شد در 29 آذز 99 و با حضور وزیر صنعت و جمعی از مدیران ایران خودرو  رسما " تارا" نام گرفت.

تارای ایران خودرو در نمونه دنده ای و اتوماتیک به موتور EC5 یا همان TU5 پلاس مجهز است. این موتور 1.6 لیتری توان تولید 110 اسب بخار با گشتاور 150 نیوتن متر را دارد که این توان از طریق جعبه دنده 5 سرعته دستی و یا 6 سرعته اتوماتیک به چرخ های جلو منتقل می شود.

تفاوت های مدل اتوماتیک و دنده ای خودروی جدید

تفاوت های مدل اتوماتیک و دنده ای خودروی جدید

از جمله تفاوت های مدل اتوماتیک نسبت به نوع دستی را می توان در افزایش تعداد ایربگ ها از 2 به 4، صندلی های نیمه برقی راننده و سرنشین جلو ، تاشوندگی آینه های جانبی وجود کمربند 3 نقطه ای و صندلی هایی با روکش چرم و پارچه در نوع اتوماتیک ذکر کرد.

وجود رینگ های 16 اینچی آلمینیومی نسبت به ریگ های 15 اینچی فولادی نیز یکی از تغییرات ظاهری نمونه های اتوماتیک تارا نسبت به نوع دنده ای می باشد.

تفاوت های مدل اتوماتیک و دنده ای خودروی جدید

ورود بدون کلید، استارت دکمه ای، سانروف، ایزوفیکس، فرمان و دسته دنده چرمی، نمد درب موتو نیز از جمله تفاوت های دیگری 2 مدل خودروی تارا است.

تفاوت های مدل اتوماتیک و دنده ای خودروی جدید

با توجه به بخشنامه فروش تارا دنده ای، این خودرو با پیش پرداخت ۱۴۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان ثبت نام خواهد شد. همچنین برای ثبت نام تارا اتوماتیک نیز به پیش پرداخت ۱۹۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی نیاز است. بر اساس بخشنامه موجود، ایران خودرو سود مشارکت و انصرافی را برای مشتریان تارا در نظر نگرفته است.

جدول تفاوت نسخه دنده ای و اتوماتیک تارا به شرح زیر است/ برای مشاهده در ابعاد بزرگ بر روی آن کلیک نمایید

 
 

 

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها