کد خبر : 53531

پیشرانه V ۱۲ استون مارتین DB ۹ دارای توانی معادل ۴۴۴ اسب بخار و ۵۶۹ نیوتن-متر گشتاور است که به آن امکان رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت را در کمتر از ۴.۸ ثانیه می‌دهد.

به گزارش خودروتک به نقل از باشگاه خبرنگاران، استون مارتین جذاب‌ترین تولیدکننده خودرو‌های اسپرت بریتانیا است. یکی از خودرو‌های تولیدی این کارخانه DB ۹ GT است که از بهترین اتومبیل‌های دست ساز به شمار می‌رود.

استون مارتین DB ۹ GT پرشور و جذاب مطمئناً هر راننده‌ای را به خود جلب می‌کند، به خصوص پس از روشن شدن و به غرش در آمدن؛ این خودرو ۵.۹ لیتری، ۵۴۰ اسب بخار قدرت دارد و چرخ‌های عقب را از طریق یک گیربکس اتوماتیک شش سرعته به حرکت در می‌آورد.

معرفی سوپر لوکس‌ترین خودرو «استون مارتین»

DB ۹ GT یک ماشین پر جنب و جوش است که برای مسابقات طراحی شده است. DB ۹ به پلتفرم آلومنیومی فشرده و جدید VH (عمودی/افقی) مجهز شد. داخل این خودرو نیز نسبت به نسخه‌های پیشین مدرن بوده و با تکنولوژی‌هایی مانند مسیریاب ماهواره‌ای و بلوتوث و با طراحی ظاهری منحصر به فرد در کل خودرو همراه شده که بدین ترتیب DB ۹ را به رقیب سرسختی در بخش خودرو‌های لوکس و سوپراسپرت تبدیل می‌کند.

پیشرانه V ۱۲ استون مارتین DB ۹ دارای توانی معادل ۴۴۴ اسب بخار و ۵۶۹ نیوتن-متر گشتاور است که به آن امکان رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت را در کمتر از ۴.۸ ثانیه می‌دهد. نکته اساسی در جذابیت منحصر به فرد مدل جدید، پیشرفته ۶.۰ لیتری V ۱۲ بنزینی آن است که قادر به تولید ۵۴۷ اسب بخار در ۶۷۵۰ دور در دقیقه و ۶۲۰ نیوتن متر گشتاور در ۵۵۰۰ دور در دقیقه است.

از نکات قابل توجه در میان به روزرسانی‌های تجهیزات داخلی، ورود سیستم اطلاعاتی و سرگرمی استون مارتین حساس به لمس AMi II است. پیشرفت‌های اصلاح شده در طراحی جدید داخل و خارج، نشان می‌دهد که این اتومبیل جدید بار دیگر در کلاس خود پیشرو است.

معرفی سوپر لوکس‌ترین خودرو «استون مارتین»

جدا از نشان‌های ظریف GT، این DB ۹ جدید توسط چراغ‌های جلو و چراغ‌های عقب و رینگ‌های آلیاژی ۲۰ اینچی اصلاح شده است. در داخل، روی صندلی‌ها آرم "GT" حک شده است که بسیار منحصر به فرد است. بسته تزئینی ایریدیوم و فرمان پیچیده شده با آلکانتارا (فقط کوپه) این خودرو جدید را بیشتر متمایز می‌کند.

مجموعه گسترده‌ای از گزینه‌های داخل DB ۹ GT شامل انواع مختلف کنسول مرکزی مانند Ice Mocha و Copper Cuprum است، در حالی که سایر گزینه‌های داخلی شامل صندلی‌های چرمی، در‌ها و روکش‌ها Duotone است و طراحی فرمان از One-۷۷ الهام گرفته شده است.

DB ۹ GT با ادعای عنوان قدرتمندترین DB ۹ که تاکنون ابداع شده است، به عنوان بخشی از حضور چشمگیر استون مارتین در جشنواره سرعت گودوود، اولین بار در معرض نمایش قرار گرفت. DB ۹ GT اکنون با قیمت ۱۴۰ هزار پوند RRP (انگلیس) برای سفارش در بازار‌های سراسر جهان در دسترس است.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها