کد خبر : 53274

شرکت بوگاتی بدون شک شگفتی‌ساز صنعت خودروهای سوپر اسپرت است. اگر تنها فعالیت‌های چند سال اخیر این شرکت را ملاک قرار بدهیم و کاری با سابقه دور و دراز آن نداشته باشیم خواهیم دید که محصولات خاص و فوق مدرن این خودروساز تحول در صنعت سوپر اسپرت سازی ایجاد کرده است.

به گزارش خودروتک، مدل مفهومی بولاید یکی از این محصولات عجیب بوگاتی است که به تازگی از آن به‌عنوان نمونه اولیه رونمایی شده است. در این کانسپت جدید بوگاتی وزن و قدرت موتور دو عامل تعیین کننده است. بوگاتی اعلام کرده است که در این ابرماشین که مخصوص پیست مسابقه است بر روی کاهش وزن کار کرده است. 

این خودروی قدرتمند و پرشتاب قادر است در مدت زمان 2.1 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر در ساعت برسد و همچنین تخمین زده می‌شود که در مدت 20.1 ثانیه خودرو به سرعت 500 کیلومتر در ساعت می‌رسد و در کمتر از 33 ثانیه هم سرعتش از 500 کیلومتر در ساعت به صفر می‌رسد.

بوگاتی بولاید برای رسیدن به سرعت 200 کیلومتر در ساعت تنها به 4.3 ثانیه زمان نیاز دارد و بعد از 7.3 ثانیه به سرعت 300 کیلومتر در ساعت می‌رسد. این اعداد و ارقام در رابطه با خودروهای استاندارد کارخانه ای تابه‌حال در دنیا تجربه نشده است.

بولاید از همان موتور بوگاتی شیرون و دیوو با حجم 8 لیتر و 16 سیلندر استفاده می‌کند با این تفاوت که چهار توربو شارژر این خودرو تقویت‌شده و ارتقا یافته است. خروجی موتور بوگاتی بولاید 1825 اسب بخار است و 1849 نیوتن بر متر هم گشتاور تولید می‌کند.

طراحان بوگاتی بولید معتقدند که توانسته‌اند نشان دهند موتور 16 سیلندر بوگاتی چه توانایی دارد. بوگاتی با معجزه طراحی و مواد بدنه توانسته است 725 کیلوگرم از وزن این مدل را کاهش دهد. وزن نهایی خودرو 1240 کیلوگرم است و این کار با استفاده از فیبرکربن و تیتانیوم اتفاق افتاده است. قطعات مهم و حیاتی که فشار را هم تحمل می‌کنند تنها 100 گرم ممکن است وزن داشته باشد. 

بوگاتی بولید مدل 2020

در کنار کاهش وزن بسیار عجیب‌وغریب در بوگاتی بولاید، جریان هوا بر روی خودرو بسیار خوب هدایت می‌شود و نیروی رو به پایین کاملاً مناسب برای جلوگیری از پرواز خودرو تولید می‌شود.

بوگاتی هنوز تصمیم نگرفته است تا این خودرو را به خط تولید بسپارد و بسیاری از تست‌ها در شرایط واقعی هنوز انجام نشده. برای اینکه این خودرو یک خودروی تولیدی و لوکس باشد بوگاتی با چالش مواجه است.

امکانات لوکس و آپشن هایی از خودرو حذف شده است و می‌توان گفت مهم‌ترین تفاوت بولاید با دیگر محصولات مدرن بوگاتی، توجه ویژه به مشخصه‌های مورد نیاز برای رانندگی در پیست و حذف امکانات لوکس است. ارتفاع سقف این مدل از سطح زمین، 99.5 سانتی متر خواهد بود که نسبت به شیرون، ۳۰ سانتی‌متر کوتاه‌تر است. حالت X شکل چراغ‌های جلو و عقب نیز، در میان خودروهای جاده‌ای دنیا نظیر ندارد.

بوگاتی بولید مدل 2020

بوگاتی بولید مدل 2020

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها