کد خبر : 51770

لذت رانندگی با یک ماشین مسابقه‌ای در خیابان‌های شهر آرزوی خیلی از افراد است و چیزی نیست که بتوان به‌راحتی تجربه‌اش کرد. مک ­لارن از جمله خودروسازانی است که این آرزو را به حقیقت تبدیل کرده است.

به گزارش خودروتک، مک‌لارن در نسخه 765LT مدل 2021 از خودرویی سوپر اسپرت و مسابقه‌ای رونمایی کرده است که در کنار عملکرد بسیار بالا ظاهری کامل خیره‌کننده و جذاب دارد و در کنار داشتن قابلیت شرکت در مسابقات سطح بالا در خیابان‌ها و کوچه‌های شهرها هم غرش­ کنان در حرکت باشد.

یکی از مأموریت‌های اصلی مک‌لارن 2021 حضور در پیست است و برای این کار کاملاً تجهیز شده است. از این نسخه مک‌لارن تنها 765 دستگاه ساخته خواهد شد که در پایان سال 2020 وارد بازار خواهند شد.

عملکرد مک ­لارن 765LT

مک‌لارن در نسخه LT تغییراتی را در خودرو ایجاد کرده است تا خودرو عملکرد بالاتری را به نمایش بگذارد. موتور 4 لیتری و 8 سیلندر خورجینی که به تویین توربوشارژ مجهز است توان تولید 754 اسب بخار قدرت و گشتاور 800 نیوتن بر متر را دارد. این مقدار گشتاور در دور موتور 5500 دور در دقیقه تولید می‌شود.این اعداد و ارقام نسبت به مدل‌های گذشته ارتقا پیداکرده‌اند و خودرو قوی‌تر و سریع‌تر شده است.

مک‌لارن 765LT قادر است در مدت‌زمان 2.8 ثانیه به ‌سرعت 100 کیلومتر در ساعت و در مدت ‌زمان 7.2 ثانیه به‌سرعت 200 کیلومتر در ساعت برسد. این شتاب حدود ۰/۴ ثانیه از فراری 488 پیستا بهتر و تقریباً یک ثانیه سریع‌تر از پورشه 911GT2RS است.

مک ­لارن 765LT مدل 2021

عملکرد فوق‌العاده 765LT در ترمز گیری به  خاطر دیسک‌های سرامیک کربنی و کالیپرهای خنک‌کننده با فناوری فرمول یک باعث شده است خودرو از سرعت 200 کیلومتر در ساعت فقط با طی کردن 110 متر متوقف شود و دمای ترمز را تا ۵۰ درجه سلسیوس کاهش یافته است. مک‌لارن در این نسخه ۸۰ کیلوگرم وزن را کاهش داده است که با استفاده از قطعات فیبر کربنی و سیستم اگزوز تیتانیومی و شیشه‌های نازک‌تر این دستاورد به‌دست‌آمده است.

طراحی خارجی مک ­لارن 765LT

مک‌لارن در بدنه این نسخه از زبان طراحی سوپر اسپرت‌ها استفاده کرده است و البته طراحی کلی خودرو مشابه مدل‌های قبلی است و همه‌چیز برای اینکه نیروی رو به پایین بیشتری در سرعت‌های بالا تولید شود در کنار هم قرارگرفته‌اند. برای فرمان‌پذیری بهتر به قطعات فیبر کربن در بدنه شامل اسپلیتر و سپر جلو، رکاب‌ها، سپر و دیفیوزر عقب و باله‌ی فعال عقب با قابلیت افزایش نیروی رو به ‌پایین تا ۲۵ درصد مجهز شده است. در‌مقایسه ‌با 720S، فاصله‌ی بین دوچرخ جلو ۶ میلی‌متر بیشتر و ارتفاع خودرو هم ۵ میلی‌متر کمتر شده است.

عملکرد باله عقب به گونه ای است که ارتفاع و زاویه آن برحسب نیاز در سرعت و پیچ های مختلف تنظیم می شود. در هنگامی که به این باله نیاز نیست هم به طور کامل جمع شده و به بدنه خودرو می چسبد.

مک ­لارن 765LT مدل 2021

مک ­لارن 765LT مدل 2021

مک ­لارن 765LT مدل 2021

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها