کد خبر : 51233

در فضای داخلی خودرو یک صفحه نمایش داخلی لمسی ۱۰.۲۵ اینچی برای سرنشینان تدارک دیده شده است که کنترل عملگر‌های آن هم از طریق سیستم‌های آندرویدی و هم آی او اس ممکن خواهد بود.

به گزارش خودروتک به نقل از ایسنا ، خودروسازی هیوندای با تغییرات فنی و ظاهری جدید از نسل جدید خودروی محبوب آی ۳۰ رونمایی کرد. این خودرو بیش از هر خودرو دیگری رقیب خودروی فولکس واگن گلف خواهد بود. این نمونه از یک موتور توربوشارژ دو لیتری چهار سیلندر بهره می‌برد که گشتاور آن را به ۲۸۹ افزایش داده است. این خودرو در ۵.۹ ثانیه می‌تواند از سرعت صفر به یکصد کیلومتر بر ساعت برسد که دو ثانیه کمتر از نسل‌های قبلی آی ۳۰ خواهد بود.

دیفرانسیل این خودرو به صورت الکترونیکی کنترل خواهد شد. هم سیستم تعلیق و هم سیستم انتقال نیرو به چرخ‌ها در نمونه جدید بهینه سازی شده اند. هیوندای در طراحی نسل جدید خودروی آی ۳۰ از چراغ‌های N شکل استفاده کرده و وزن خودرو را نیز ۲.۲ کیلوگرم کاهش داده است.

در فضای داخلی خودرو یک صفحه نمایش داخلی لمسی ۱۰.۲۵ اینچی برای سرنشینان تدارک دیده شده است که کنترل عملگر‌های آن هم از طریق سیستم‌های آندرویدی و هم آی او اس ممکن خواهد بود. یک سیستم جدید نیز نسبت به خطر تصادم با عابرین پیاده و یک سیستم دید جدید برای هدایت بهتر خودرو در نقاط کور آینه توسعه داده شده است.

هیوندای i30

آلبرت بیرمان- مدیر مرکز تحقیق و توسعه هیوندای گفت: از زمان معرفی به بازار، خودرو‌های آی ۳۰ در بین رانندگانی که به دنبال کیفیت بالای هدایت پذیری بوده اند محبوبیت بالایی داشته است. ما هم در بعد ظاهری و هم در بعد فنی تغییراتی در خودرو اعمال کرده ایم که در مجموع باعث می‌شود تجربه رانندگی با آی ۳۰ تجربه لذت بخشی باشد.

طی سه سال اخیر هیوندای موفق به فروش بیش از ۲۵ هزار دستگاه آی ۳۰ در اروپا شده بود. اگرچه هنوز قیمت قطعی این خودرو مشخص نشده است، اما قیمت پایه آن حدود ۳۰ هزار پوند برآورد می‌شود.

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها