کد خبر : 47338

در حالی که فضای داخلی Durango SRT Hellcat در سال ۲۰۲۱ به طرز کاملی با استفاده از فن آوری مدرن تلفیق می‌کند، اما در زیر کاپوت SUV دومین کمان را به نمایش می‌گذارد.

به گزارش خودروتک به نقل از صبحانه آنلاین ،  شاسی‌ بلند دوج دورانگو SRT هل‌کت مدل ۲۰۲۱ رونمایی شد، این خودرو به یک پیشرانه ۶/۲ لیتری خورجینی هشت سیلندر سوپر شارژ مجهز است که ۷۱۰ اسب‌ بخار قدرت و ۸۷۵ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند.

داج که سازنده این خودرو غول پیکر است، مدل Durango SRT Hellcat را فقط برای سال مدل ۲۰۲۱ ارائه می‌دهد. به گفته تیم کونیسکیس رئیس جهانی آلفا رومئو، این خودرو یک مدل نسخه محدود نخواهد داشت. تقاضا و یک دوره تولید شش ماهه که از اوایل سال آینده آغاز می‌شود، می‌تواند تعداد کل ساخته شده را به کمتر از ۲ هزار خودرو برساند. اما چرا فقط در یک سال یک مدل از این خودرو عرضه شده است؟ Durango SRT Hellcat قادر به تصویب قوانین جدید انتشار در سال مدل ۲۰۲۲ نیست.

پیشرانه ۶.۲ لیتری V-۸ فوق العاده این تریم، مدل‌های قدیمی Dodge Challenger و Charger را زنده نگه داشته است. اکنون قدرت و استقلال راه خود را در زیر کاپیتان Durango ۲۰۲۱ می‌یابد. با سهولت SRT Hellcat، SUV سه ردیف دارای ۷۱۰ اسب بخار قدرت و ۶۴۵ اسب بخار گشتاور و همچنین سرعت حداکثر ۱۸۰ مایل در ساعت است. این یک وسیله نقلیه خانوادگی helluva است و همه بهانه‌هایی را که صاحبانش برای دیر رسیدن به تمرینات فوتبال دارند حذف می‌کند.

دوج دورانگو

چراغ‌های جلو باریک LED و یک مشبک جدید به روز شده از تغییرات بارز این خودرو هستند. برخلاف سایر مدل‌های دورنگو، Hellcat فاقد چراغ‌های مه شکن رسمی برای قابلیت‌های خنک کننده اضافی است. Hellcat و همچنین پایدارتر Durango SRT ۳۹۲ با قدرت کمتری که دارد، دارای یک شکاف چانه دو تکه و یک اسپویلر عقب جدید است که ۱۴۰ پوند قدرت پایین را با سرعت ۱۸۰ مایل در ساعت فراهم می‌کند، در ضمن هوا را به درون کاناله Hellcat تغذیه می‌کند.

Dodge این سیستم تعلیق را طراحی کرد تا در تنظیمات اتومبیل راحتی بیشتری وجود داشته باشد، اما در حالت Track بهتر عمل کند. کنترل و راه اندازی پرتاب فوق العاده Durango کمک می‌کند تا از قدرت قوی خود در هنگام پرتاب از حالت ایستاده استفاده کند. داگ ادعا می‌کند که این مدل در ۳.۵ ثانیه ۶۰ مایل در ساعت حرکت می‌کند و پس از ۱۱.۵ ثانیه از چهارم مایل عبور می‌کند.

این خودرو از قطع قدرت از کالیپر‌های عقب شش پیستونی، دو تکه جلو و چهار پیستون Brembo برخوردار است که در روتور‌های جلو ۸.۸ اینچی و ۱۳.۸ اینچ عقب گیر می‌کند. هر دو مدل SRT ۳۹۲ و Hellcat Durangos دارای استاندارد لاستیک ۲۰ اینچی Pirelli Scorpion Zero هستند، هرچند که لاستیک‌های سه فصل Pirelli P Zero به همان اندازه بزرگ در دسترس هستند.

در داخل Durangos از داشبورد محور بهره مند می‌شود. یک فرمان تخت کف، اندازه‌های برجسته قرمز و آرم‌های Hellcat روی چرم و صندلی‌های جیر بیشتر قدرتمندترین مدل Durango را از خویشاوندی کمتری خود جدا می‌کند. علاوه بر این، Dodge SUV را به یک صفحه لمسی ۱۰.۱ اینچی جدید مجهز به جدیدترین نرم افزار infotainment خود می‌کند.

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها