کد خبر : 45066

اخیرا هیوندای سانتافه ۲۰۲۱ فیس لیفت به صورت رسمی معرفی شد، اما مدل فیس لیفت این شاسی بلند با مدل سانتافه ۲۰۲۰ چه تفاوت‌هایی دارد؟

به گزارش خودروتک به نقل از گجت نیوز ، شرکت کره‌ای هیوندای اخیرا از سانتافه ۲۰۲۱ پرده برداشت، خودرویی که نسبت به مدل قبلی خود با به‌روزرسانی‌های متعددی همراه شده و فقط نمی‌توان آن را یک مدل فیس لیفت ساده محسوب کرد.

از این رو قصد داریم در این مقاله شاسی بلند هیوندای سانتافه ۲۰۲۱ را با سانتافه ۲۰۲۰ مورد بررسی قرار دهیم و با تفاوت‌های آنها آشنا شویم.

تفاوت‌های هیوندای سانتافه ۲۰۲۱ با سانتافه ۲۰۲۰

هیوندای سانتافه 2021 هیوندای سانتافه 2021

در قسمت جلو شاهد بزرگ‌ترین تغییر سانتافه ۲۰۲۱ نسبت به سانتافه ۲۰۲۰ هستیم؛ چراکه طراحان برای مدل جدید از جلوپنجره چندضلعی استفاده کردند که تا چراغ‌های جلو امتداد دارد. در بخش جلو شاهد جلوپنجره و دیلایت‌های جدید در کنار ورودی‌های هوای سه‌گوش هستیم.

هیوندای سانتافه 2021 هیوندای سانتافه 2021

سپر مدل جدید سانتافه با تغییرات خوبی همراه بوده، اما نمی توان همین تعریف خوب را برای جلوپنجره و چراغ‌های جلو به‌کار برد.

هیوندای سانتافه 2021 هیوندای سانتافه 2021

سایر بخش‌های بدنه خودرو با تغییرات زیادی مواجه نشده و نمای جانبی خودرو نیز مشابه مدل سال ۲۰۲۰ سانتافه است و فقط در مدل جدید شاهد رینگ‌های ۲۰ اینچی جدیدی هستیم.

هیوندای سانتافه 2021 هیوندای سانتافه 2021

طراحان برای بخش عقب نیز به‌روزرسانی‌هایی را در نظر گرفته‌اند و اکنون یک نوار نورانی نازک چراغ‌های جدید را به یکدیگر متصل کرده است. همچنین هیوندای سانتافه ۲۰۲۱ از سپر عقب جدید در کنار رفلکتور پهن، فلاپ جدید و سیستم اگزوز بهره می‌برد.

هیوندای سانتافه 2021 هیوندای سانتافه 2021

در نگاه اول به کابین شاهد تفاوت زیادی نیستیم، اما با کمی دقت می‌توان تغییراتی که طراحان اعمال کرده‌اند را مشاهده کرد. از بزرگ‌ترین تغییر کابین می‌توان به کنسول شناور اشاره کرد که با یک شیب ملایم به داشبورد اتصال دارد.

هیوندای سانتافه 2021 هیوندای سانتافه 2021

علاوه بر این اکنون رانندگان از دکمه استارت و شیفتر جدیدی بهره می‌برند و یک انتخاب‌گر حالت سطوح جدید رانندگی در اختیار رانندگان قرار گرفته که به آسانی می‌توانند حالت‌های مختلف چون برف، شن و گل را انتخاب کنند.

طراحان در کابین مدل جدید سانتافه متریال و عناصر متالیک جدیدی استفاده کرده‌اند که در جذاب‌تر شدن کابین نقش زیادی داشته است. همچنین مدل جدید از پشت آمپرهای دیجیتال ۱۲.۳ اینچی و صفحه مرکزی ۱۰.۲۵ اینچی جدید بهره می‌برد.

هیوندای سانتافه 2021 هیوندای سانتافه 2021

جزئیات دقیق بخش فنی سانتافه ۲۰۲۱ توسط شرکت هیوندای منتشر نشده، اما نمایندگی اروپایی هیوندای از عرضه این خودرو با قوای محرکه هیبریدی و پلاگین هیبریدی خبر داده است. طبق اعلام هیوندای، سانتافه ۲۰۲۱ به عنوان نخستین شاسی بلند جهانی هیوندای محسوب می‌شود که از نسل سوم پلتفرم‌های هیوندای بهره می‌برد و از لحاظ عملکرد، هندلینگ، مصرف سوخت و ایمنی نیز به میزان چشمگیری ارتقا پیدا کرده است.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها