کد خبر : 43929

پژو ۴۰۵ در سال ۱۳۶۳ توسط خودروسازی پژو طراحی و وارد بازار‌های جهانی شد و پس از گذشت ۴ سال عنوان بهترین خودرو اروپا را نیز به دست آورد.

به گزارش خودروتک به نقل از میزان - پژو ۴۰۵ در سال ۱۳۶۳ توسط خودروسازی پژو طراحی و وارد بازار‌های جهانی شد و پس از گذشت ۴ سال عنوان بهترین خودرو اروپا را نیز به دست آورد و از سال ۱۳۶۹ با پیشرانه ۱۶۰۰ سی سی وارد خظ تولید ایران خودرو شد.

با تلاش‌های صورت گرفته در سال ۱۳۷۷ سهم ایران از تولید قطعات پژو ۴۰۵ به بیش از ۷۰ درصد رسید و طی سال‌های گذشته ظاهر این خودرو دستخوش تغییرات فراوانی شد و در حال حاضر این خودرو در دو مدل ۴۰۵ GLX و ۴۰۵ SLX تولید می‌شود که علاوه بر تفاوتن‌های ظاهری مشخصات فنی آن نیز تغییر کرد.

طراحی داخل پژو ۴۰۵ با تغییرات فراوانی مواجه شده است به گونه‌ای که تفاوت فراوانی با نمونه اولیه تولیدی از سوی فرانسه دارد و حتی می‌توان ایران خودرو را مالک معنوی این طراحی دانست.

کنسول این خودرو از ترکیب ۲ کانال تهویه مطبوع قرار گرفته است و مواد به کار رفته در فضای داخلی آن از پلاستیک سخت و کائوچو از جمله مواد به کار رفته در این خودرو است.

فضای اتاق پژو ۴۰۵ مناسب خانواده‌های پر جمعیت است و برای سفر‌های بین شهری خستگی کمتر برای سرنشینان به همراه دارد.

با وجود گذشت ۳۶ از حضور این خودرو در بازار داخلی هنوز مشتریانی دست به نقدی برای خرید دارد و توانسته سهم مناسبی از فروش بازار را داشته باشد.

پژو ۴۰۵ از یک پیشرانه ۱.۸ لیتری برخوردار بوده که قادر است ۱۰۰ اسب بخار در ۶۰۰۰ دور در دقیقه و گشتاور ۱۵۳ نیوتن متر در ۳۰۰۰ دور در دقیقه را تولید کند. این قدرت توسط یک گیربکس ۵ سرعته دستی به چرخ‌های جلو منتقل می‌شود.

رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر درساعت از حالت سکون نیازمند به ۱۱ ثانیه زمان داردو حداکثر سرعت این خودرو ۱۹۰ کیلومتر در ساعت است.

برخی از این ویژگی از قبیل ترمز ضد قفل ABS و EBD، ترمز جلو دیسکی خنک شونده، ترمز عقب کاسه‌ای برخوردار است و از دیگر تجهیزات آن می‌توان به برقی بودن شیشه و آینه بغل‌ها اشاره کرد.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها