کد خبر : 40430

شهرت اسپایکر به دلیل استفاده از قطعات و مواد مرتبط با صنعت هوانوردی در تولید محصولات خود است و لوگوی این کمپانی نیز به شکل موتور و ملخ یک هواپیمای کلاسیک طراحی شده است.

به گزارش خودروتک به نقل از عصرایران - اسپایکر کارز یک کمپانی خودروسازی هلندی است که بواسطه تولید محصولات خاص و کلکسیونی مورد توجه قرار دارد.

سابقه اسپایکر  به 1880 میلادی باز می گردد اما ثبت برند و فعالیت رسمی اسپایکر کارز از سال 1999 آغاز شده و تنها حدود 40 کارمند دارد که این مساله نشانگر دامنه محدود فعالیت های مجموعه مذکور است.

شهرت اسپایکر به دلیل استفاده از قطعات و مواد مرتبط با صنعت هوانوردی در تولید محصولات خود است و لوگوی این کمپانی نیز به شکل موتور و ملخ یک هواپیمای کلاسیک طراحی شده است. گفتنی است اسپایکر در ابتدا نامی بوده که به عنوان تولیدکننده هواپیما فعالیت داشته اما در سال 1926 میلادی این کار و کسب متوقف شده است.

 
 

با این مقدمه سراغ اسپایکر سی8 اسپایدر لاویولت مدل 2007 می رویم که یکی از خاص ترین ابرخودروها ی ارائه شده در صنعت خودرو است.

درباره سی8 اسپایدر

سی8 اسپایدر اولین بار در نمایشگاه خودروی بیرمنگام 2000 به عنوان یک محصول مفهومی به نمایش گذاشته شد.

یک خودروی بدون سقف دست ساز که در روند تولید آن توجهی مثال زدنی به جزئیات جریان داشت. در بخش پیشرانه نیز از تپنده 8 سیلندر آئودی استفاده شد. یکسال پس از این رویداد؛ اسپایکر از سی8 لاویولت رونمایی کرد که یک سقف خلاقانه بدان اضافه شده بود. در قسمت سقف؛ شیشه مقاوم و جزئیات آلومینیومی بویژه یک هواکش مخصوص موتور خودنمایی می کرد.

این محصول برای سفارش در وب سایت شرکت موجود شد و البته یک نمونه ریسینگ هم با نام دابل 12 آر برای مشتریانی که سرعت و قدرت بیشتر می خواستند، در نظر گرفته شد.

بدنه لاویولت از آلومینیوم مورد استفاده در صنعت هواپیماسازی تولید شده است.

تمامی قطعات داخل کابین این خودرو با نگاهی ویژه به صنعت هوانوردی و از مواد مرتبط با آن تولید شده است. اسپایکر سی8 لاویولت آنقدر خاص بوده که از آن به عنوان یک خودروی بوتیکی هم نام می برند.

موتور 4.2 لیتری 8 سیلندر آئودی برای لاویولت بسته به نوع سفارش مشتری از 400 تا 620 اسب بخار خروجی خواهد داشت. در بخش جعبه دنده هم نمونه 6 سرعته دستی گتراگ و یا 6 سرعته اتوماتیک زداف با توجه به سلیقه مشتریان نصب شده است.

لاویولت 2007 و برچسب قیمت 111 هزار دلاری

همانطور که در تصاویر مشاهده می کنید، لاویولت 2007 از تریم قهوه ای در فضای داخل کابین و آبی رویال در بدنه استفاده می کند. رینگ های منیزیمی استاندارد 19 اینچی اسپایکر نیز روی آن نصب شده است. برای سیستم ترمز این نمونه برند مطرح AP ریسینگ انتخاب شده و در چرخ جلو از کالیپرهای آلومینیومی 6 پیستونه و در چرخ عقب از نمونه 4 پیستونه استفاده شده است.

 
 

سیستم تعلیق قابل تنظیم از برند کانی شاکس و ایباخ اسپرینگز از دیگر ویژگی های این اسپایکر است.

در بخش پیشرانه نیز از نمونه 4.2 لیتری 8 سیلندر آئودی به 400 اسب بخار خروجی و گشتاور 354 پوندفوت استفاده شده است. این خودروی محور عقب از جعبه دنده 6 سرعته دستی برند گتراگ آلمان استفاده می کند.

کیلومتر شمار این خودرو عدد واقعی 4184 کیلومتر را نشان می دهد. خودرو در وضعیت عالی قرار دارد و باردیگر برای ورود به یک حراج متفاوت آماده شده است.

حراج با قیمت پایه 111 هزار دلار آغاز شده است و حدود 11 روز مشتریان برای ارائه قیمت های بالاتر فرصت دارند.

 
 

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها