کد خبر : 29923

به نظر می رسد شرکت خودروسازی پژو نیز به توسعه و تولید خودروهای برقی روی آورده و سعی دارد با معرفی و عرضه پژو ۲۰۸ الکتریکی، نظر بسیاری از جوانان و علاقمندان به خودروهای اسپرت و کوچک را به خود جلب کند.

  به گزارش خودروتک به نقل از ایسنا، با توجه به روند صعودی استقبال مشتریان و تمایل دولت‌های مختلف به سمت و سوی وسائل نقلیه برقی، پاک و دوستدار محیط زیست، بسیاری از شرکت‌های خودروسازی بین‌المللی در سال‌های اخیر به تولید و توسعه خودروهای الکتریکی اقدام کرده‌اند.

شرکت فرانسوی پژو که نسبت به سایر رقبای قدرتمند خود همچون رنو، نیسان و فولکس‌واگن به تازگی وارد بازار خودروهای الکتریکی شده است، با خودروی جدید مدل 208 الکتریکی خود سعی دارد نظر و رضایت علاقمندان و مشتریان خود را به خود جلب کند که موجب القای حس سوار شدن بر یک خودروی قدرتمند بنزینی می‌شود.

با اینکه به عقیده بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران، این خودرو از بسیاری از جهات چندان ایده‌آل و عالی نباشد، اما بدون شک قادر خواهد بود نظر بسیاری از علاقمندان به خودروهای برقی را به خود جلب کند.

بر اساس گزارش وب سایت اتواکسپرس، این خودروی سواری در ظرف مدت 8.1 ثانیه از سرعت صفر به 100 کیلومتربر ساعت خواهد رسید که البته ممکن است برای بسیاری از مشتریان جالب توجه نباشد که البته در حالت اسپرت، شتاب خودرو به میزان قابل ملاحظه ای افزایش پیدا کرده و موجب رضایت و لذت دارندگان می شود.

پژو 208 مدل 2020

در مورد کابین و طراحی داخلی پژو 208 الکتریکی نیز می‌توان به استفاده از رنگ‌های متضاد و ترکیبی هوشمندانه از متریال و تکنولوژی‌های روز دنیا اشاره کرد.

برای شارژ کردن این خودرو، باید درگاه ورودی شارژ در قسمت بال عقب خودرو را باز کرد و سپس با بهره گیری از شارژرهای خانگی یا عمومی مورد استفاده در ایستگاه‌های شارژ وسائل نقلیه برقی، آن را شارژ کرد.

شارژ کامل پژو 208 الکتریکی با استفاده از یک کابل شارژ 7 کیلوواتی حدود هشت ساعت زمان می برد که البته با استفاده از شارژر سریع، تنها در عرض 20 دقیقه می توان حدود 160 کیلومتر مسافت را با آن طی کرد.

از دیگر مشخصات کلی و فنی این خودرو می‌توان به موتور با 134 اسب بخار قدرت و 300 نیوتن متر گشتاور، جعبه دنده تک دنده و دیفرانسیل جلو، حداکثر سرعت 151 کیلومتر بر ساعت و شعاع حرکتی 340 کیلومتر اشاره کرد.

به طور کلی می‌توان گفت با اینکه پژو 208 الکتریکی معایب خاص خود را داراست، اما ظاهرو  قابلیت‌های اسپرت آن حس شور جوانی را برای علاقمندان به آن ایجاد می‌کند به گونه‌ای که بسیاری دیگر از رقبای آن همچون رنو زوئی الکتریکی قادر به انجام آن نبوده اند و در مجموع، یک خودروی عالی در کلاس خودروهای اسپرت و سایز کوچک به شمار می‌رود که از تکنولوژی‌های روز دنیا بهره‌مند بوده و گام مثبت و سازنده‌ای برای پژو در راستای حفاظت از محیط زیست و کاهش آلودگی هوا محسوب می‌شود.

گفته می‌شود  قیمت این خودرو حدود 29 هزار و 650 پوند خواهد بود.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها