کد خبر : 16

نگاهی به مدل جدید هارلی دیویدسون هریتج

در دنیای موتور سیکلت ها، هارلی دیویدسن جایگاه ویژه ای دارد و البته در دورانی این کلاسیک ساز آمریکایی در مواجهه با موتورهای ژاپنی که سرعت بیشتری داشتند بخش عمده ای از بازار جهانی خود را از دست داد اما با تغییر مدیریت و با اتکا به حس نوستالوژیکی در طرفداران موتورهای سنگین این شرکت توانست جایگاه ویژه ای را در یاد و خاطره افراد پیدا کند بطوری که نگران فروش و یا رقابت در داخل امریکا تا حد زیادی نباشد.

به گزارش خودروتک ، موتورهای هارلی دیویدسن به خاطر شکل و شمایل خاصی که دارند و همچنین صدای موتور منحصر به فردش و ویژگی های فنی و البته بیش از 115 سال  تجربه موتور سازی به خوبی جایگاه خود را پیدا کرده است.

شرکت هارلی دیویدسن تنوع بسیاری زیادی در تولید دارد ولی همچنان به عنوان یک موتورساز گران قیمت شناخته می شود و قیمت های موتور سیکلت هایش از 4 هزار دلار تا 46 هزار دلار متغییر است و تخصص بسیار خوبی در ساخت غول های دو چرخ دارد. یکی از معروف ترین موتور سیکلت های هارلی دیویدسن هریتج کلاسیک است که در سال 2018 تغییراتی در آن ایجاد شده است. هارلی دیویدسن از جمله شرکت هایی است که با تخفیف های مالیاتی برای حفظ قدرت رقابت پذیری مواجه شده است اما همچنان مشکلات مالی گریبانگیرش است.

هریتج کلاسیک 2018

شرکت هارلی دیویدسن در رابطه با ظاهر کلاسیک موتورهایش به سختی دست به تغییرات می زند و عموما این تغییرات ملموس نیستند. در مدل هریتج کلاسیک 114 مدل 2018 هم همان ظاهر کلاسیک و فرمان اوگانومیک موتور به چشم می خورد ولی فناوری استفاده شده در موتورنسبت به گذشته بسیار بهبود و به روز رسانی شده است. استفاده از چراغ های ال ای دی و کروز کنترل از جمله مواردی است که سواری را با این غول دو چرخ بسیار دلنشین تر می کند. در موتور هریتج کلاسیک  برای حفظ مشخصه های کلاسیک در موتورسیکلت از یک سرعت سنج آنالوگ استفاده شده و رنگ بندی کنسول این موتور نیز با رنگ مشکی طراحی شده است که در افزایش زیبایی ظاهری موثر بوده است.

صندلی این موتور در ارتفاع 3/26 اینچی از سطح زمین قرار دارد و وضعیت مناسبی را برای قرارگیری موتورسواران در پشت فرمان را بوجود می آورد. موتور میلواکی 8 برای این موتورسیکلت خوش ساخت استفاده شده است که در دو حجم 114 و 107 اینچ مکعب به بازار عرضه شده است. سیستم تعلیق بر تمرکز بر عملکرد بالا در چرخ جلو یک مزیتی است که هارلی دیویسن برای این مدل به عنوان یک مشخصه قابل توجه در وب سایت رسمی اش یاد کرده است. در پیشرانه با حجم 107 اینچ مکعبی توانایی تولید 109 پوند فوت گشتاور و پیشرانه ی 114 اینچ مکعبی (1868 سی سی)  توانایی تولید 119 پوند فوت گشتاور را دارد. قدرت موتور در هر دومدل توسط جعبه دنده 6 سرعته به چرخ عقب انتقال پیدا می کند.

سرعت و شتاب

از موتوری با وزن 330 کیلوگرم (با  باک پر) این انتظار وجود ندارد که بتواند سرعت و شتاب قابل توجهی داشته باشد اما هارلی ویدیوسن که در دهه های دور از این موضوع ضربه خورده است توانسته با طراحی پیشرانه های بزرگ تر و قدرتمندتر نسبت به گذشته این تصور را از ذهن ها دور کند. در حال حاضر هریتج کلاسیک 114 می تواند تنها در مدت 4/4 ثانبه به سرعت 60 مایل (97 کیلومتر در ساعت) برسد که بسیار قابل قبول است و حداکثر سرعتی که برایش در نظر گرفته شده است 160 کیلومتر در ساعت است که تنها در مدت زمان 9/12 ثانیه به آن می رسد. وقتی موتور به سرعت 60 مایل در ساعت می رسد دور موتور عدد 2250 دور در دقیقه را نمایش می دهد. ترمزهای قدرتمند این موتور سیکلات می تواند تنها با طی کردن 40 متر از زمان ترمز گرفتن در سرعت 100 کیلومتر در ساعت به توقف کامل برسد. 

این موتور سیکلت این توانایی را دارد که در مدت زمان 1.9 ثانیه به سرعت 50 کیلومتر در ساعت برسد که با توجه به وزنی که دارد بسیار قابل توجه است. ظرفیت باک این مدل از هارلی دیویدسن 19 لیتر است و با توجه به مصرف میانگین 3/5 لیتر در هر صد کیلومتر می توان بیش از 300 کیلومتر با آن رانندگی نرم و دلنشینی داشت. با توجه به حجم بزرگ موتور 8/1 لیتر و وزن موتورسیکلت پایداری این غوا دوچرخ بر روی جاده بسیار عالی است و در سرعت های بالای 80 مایل (128 کیلومتر) تصویر در آینه های بغل واضح است و با کمک سیستم های تعلیق جلو و عقب بهینه سازی شده همه چیز در بهترین شرایط ممکن قرار دارد و البته از موتوری با قیمت 20 هزار دلار این موارد هم به خوبی انتظار می رود.

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها