کد خبر : 15540

در سال های اخیر که بازار تولید خودروهای باربری داغ شده است، هر کمپانی سعی دارد خودرویی را عرضه کند که از مدل های پیشین مدرن تر، ارزان تر و کاربردی تر باشد.

به گزارش خودروتک ، با این وجود به سراغ دو خودروی باربری ای رفت که خرید آن، توان مالی کمتری را طلب می کند. مقایسه وانت آریسان با پراید وانت را تا انتها بخوانید و تصمیم نهایی تان را برای خرید بگیرید.

وانت آریسان جایگزین مدرن پیکان وانت

آریسان

اوایل دهه ۸۰ وقتی که آخرین پیکان تولید شده راهی موزه شد، «ایران خودرو» هنوز دست از سر تولید «پیکان وانت» برنداشته بود. حدود ۱۰ سال گذشت تا ایران خودرو تصمیم گرفت وانت بار جدیدی را طراحی و تولید کند.

وانت آریسان

سال ۱۳۹۴ خودروی «وانت آریسان» با شکل و شمایلی شبیه به «پژو ۴۰۵» به بازار روانه شد. وانت آریسان نسبت به پیکان وانت ظاهر مدرن تری داشت، کفی عمق اتاق بار آن حدود ۱۰ سانتی متر بیشتر از اتاق پیکان وانت طراحی شده و در اصل توانایی حمل آن هم افزایش یافته بود. وانت آریسان توان حمل حدود ۸۵۰ کیلوگرم بار را داراست.

پراید وانت یا پراید ۱۵۱، کم مصرف ترین خودروی باربر

سایپا

تعداد افرادی که پس از تولید پراید وانت شرکت سایپا، آن را به عنوان ماشین باربری قبول نداشتند کم نبود اما طولی نگذشت که دست کم در خیابان های پایتخت شاهد تعداد زیادی از این خودروی باربری کوچک بودیم.

نکته بسیار جالب درباره پراید وانت که شاید دلیل اصلی فروش بالای آن هم شد، این است که برای حمل و نقل درون شهری بسیار مناسب دارد. مصرف سوخت پراید وانت در میان سایر خودروهای باربری از همه کمتر است. جثه کوچکی دارد و در کمترین جا پارک می شود. به علاوه ی تمام این مزیت ها اتاق باربری هم که دارد. با توجه به این خصوصیات، از پراید وانت به عنوان خودروی مناسبی برای ویزیتوری به خصوص در شهرهای شلوغ یاد می کنند.

پراید وانت

توان حمل بار این خودرو ۵۰۰ کیلوگرم عنوان شده است اما به علت اینکه جز خودروهای دیفرانسیل جلو است، به رانندگان پیشنهاد می شود کمتر از مقدار بار اعلام شده، بارگیری کنند. سال طراحی این خودرو سال ۱۳۹۳ است.

جدول زیر به شما کمک می کند که در یک نگاه اطلاعات لازم در مورد خودروی موردنظرتان را به دست آورید.

 

مقایسه وانت آریسان با پراید وانت

منبع: توربومگ

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها