کد خبر : 15199

مقایسه «هیوندای اکسنت» با «کیا سراتو ۲۰۰۰ آپشنال» کار آسانی نیست. هر دوی این خودروها محصول کره جنوبی هستند و در ایران مونتاژ می شوند.

به گزارش خودروتک ، در جدول مقایسه شما کاملاً متوجه می شوید که اختلاف کمی بین ویژگی ها و تجهیزات هیوندای اکسنت و کیا سراتو ۲۰۰۰ آپشنال مونتاژ سایپا وجود دارد.

هیوندای اکسنت نسل چهارم

هیوندای اکسنت

وقتی نسل چهارم هیوندای اکسنت ساخت کشور کره جنوبی وارد ایران شد، کسی فکر نمی کرد که در آینده ای نزدیک تبدیل به رقیبی سرسخت برای خودروهای داخلی باشد. افراد زیادی معتقدند که هیوندای اکسنت زیباست؛ اما در واقع دلیل ماندگاری آن زمانی مشخص می شود که خریداران علاوه بر ظاهر دوست داشتنی، از کیفیت و کارایی این خودرو نیز رضایت دارند.

اکسنت

هیوندای

خطوط سه بعدی زاویه داری که در طراحی چند قسمت از بدنه هیوندای اکسنت به کار رفته اند، در جذابیت آن نقش بسیار مؤثری داشته اند.

نسل چهارم هیوندای اکسنت در شرکت کرمان موتور مونتاژ می شود.

کیا سراتو ۲۰۰۰ آپشنال مونتاژ سایپا

سراتو سایپا 2000 آپشنال

دلیل گذاشتن کلمه سایپا در عنوان سراتو سایپا ۲۰۰۰ آپشنال این است که این مدل توسط شرکت سایپا مونتاژ می شود. این خودرو در سال ۲۰۱۰ یکی از ایمن ترین خودروها شناخته شد و از بنیاد بیمه «ایمنی بزرگراه» عنوان «Top Safety Pick» و ۵ ستاره را دریافت کرد.

سراتو سایپایی 2000

کیا سراتو 2000 آپشنال

افراد زیادی ظاهر اکسنت را جذاب تر و به اصطلاح جوان پسندتر از سراتو سایپا ۲۰۰۰ آپشنال می دانند؛ اما واقعیت این است که کیفیت و کارایی این خودرو چیزی کم از کارایی هیوندای اکسنت ندارد.

در جدول زیر مشخصات این دو خودرو را به صورت جزئی تر مشاهده می کنید:

مقایسه هیوندای اکسنت با کیا سراتو 2000 آپشنال

منبع: توربومگ

ارسال نظر

دیگر رسانه ها