کد خبر : 15128

مقایسه سوناتا YF و سوناتا LF مقایسه دو رقیب خانوادگی است. رقابت میان این دو سدان به قدری تنگانگ است که بعد از گذشت چند سال از تولیدشان همچنان با هم مقایسه می شوند.

به گزارش خودروتک ، جالب است بدانید که سال پایان تولید سوناتا YF سال آغاز تولید سوناتا LF است. به نوعی دیگر سوناتا LF مدل بهینه شده ی سوناتا YF است. با مقایسه سوناتا YF و سوناتا LF همراه شوید.

سوناتا YF  نسل ششم هیوندای

سوناتا YF

سوناتا YF خودروی نسل ششم هیوندای است. از بازتاب شرکت کنندگان بعد از رونمایی سوناتا YF در نمایشگاه خودروی لس آنجلس در سال ۲۰۰۹، قابل پیش بینی بود که این سدان به راحتی از یاد نخواهد رفت. سوناتا YF تا سال ۲۰۱۴ تولید شد، اما بازار داغ خرید و فروش آن همچنان داغ است.

 نسل ششم هیوندای

طراحی منحصر به فرد بدنه و امکانات جانبی ایده آل از دلایل محبوبیت بالایی است که این سدان در میان مردم دارد. طراحی خطوط برآمده در چند جای بدنه سوناتا YF از جمله ویژگی هایی است که باعث تمایز آن با سایر نسل های سوناتا می شود. طراحی خشن این خودرو طراحی ای اسپرت است. سوناتا YF از موسسه ایمنی «NHTSA» پنج ستاره دریافت کرده است.

 

سوناتا LF نسل هفتم هیوندای

سوناتا LF

سوناتا LF سال ۲۰۱۴ در نمایشگاه بین المللی خودروی نیویورک رونمایی شد. سبک طراحی تلفیقی سوناتا LF که هم به خودروهای اسپرت و هم به خودروهای لوکس شباهت دارد باعث شده تا به امروز طرفداران خود را در دست نگه دارد. یکی از ویژگی های تثبیت شده ی تولیدات هیوندای در مدل سوناتا افزایش ابعاد بوده است. نسل هفتم تولید هیوندای یعنی سوناتا LF هم از این ویژگی بهره برده است و ابعادی بزرگتر از سوناتا YF دارد.

نسل هفتم هیوندای

 

مقایسه سوناتا YF و سوناتا LF

در جدول زیر می توانید سایر ویژگی های این دو خودروی هم خانواده را باهم مقایسه کنید:

مقایسه سوناتا LF و سوناتا YF

منبع: توربومگ

ارسال نظر

دیگر رسانه ها