خبرفوری :

کد خبر : 13394

حجم فضای صندوق عقب پراید ۱۱۱ یکی از مهمترین سؤالاتی است که برای خریداران این ماشین مطرح می شود.

به گزارش خودروتک ،  افرادی که به دنبال خرید خودروهای با ابعاد کوچک هستند معمولا به سراغ پراید ۱۱۱ می روند؛ اما همواره این سوال مطرح بوده که حجم فضای صندوق عقب پراید ۱۱۱ چقدر است؟ آیا ابعاد صندوق عقب ۱۱۱ با شتاب آن رابطه ای دارد؟

پراید 111

حجم فضای صندوق عقب پراید ۱۱۱ چقدر است؟

پراید ۱۱۱ یکی از هاچ بک های پر طرفدار به خصوص در میان جوانان است. این خودرو فیس لیفتی از پراید هاچ بک است که توسط کمپانی کیا به بازار آمد. بر اساس تجربه بسیاری از رانندگان، شتاب این ماشین بسیار عالی است.

نکته: در صنعت خودروسازی به تغییرات ظاهری یک خودرو در تولید سری جدید و بهینه کردن آن، فیس لیفت می گویند.

حجم فضای صندوق عقب پراید ۱۱۱ به گونه ای طراحی شده است که وزن بالایی ندارد و نه تنها از شتاب خودرو نمی کاهد؛ بلکه باعث شتاب گرفتن بیشتر آن هم می شود.

فرمان هیدرولیک و ترمز ABS نیز از جمله مهمترین دلایلی هستند که هندلینگ این خودرو را بهبود بخشیده اند؛ اما شاید مهمترین دلیلی که بتوان برای پرطرفداری این خودرو برشمرد، وزن این خودرو است. وزن پایین این خودرو بر اثر طراحی مناسب قسمت های مختلف من جمله حجم فضای صندوق عقب پراید ۱۱۱ است. حجم فضای صندوق عقب پراید ۱۱۱، ۳۶۰ لیتر است.

حجم صندوق عقب پراید 111

آیا حجم فضای صندوق عقب پراید ۱۱۱ جوابگوی نیاز سرنشینان هست؟

حجم فضای صندوق عقب پراید ۱۱۱ با توجه به ابعاد کلی این خودرو استاندارد و مناسب است. به گفته کارشناسان ابعاد و فضای صندوق این خودرو علاوه بر اینکه تا حد زیادی قابل استفاده است، تأثیر منفی ای روی وزن خودرو و کاهش قدرت موتور و شتاب نیز ندارد.

طراحی صندوق عقب پراید ۱۱۱ به گونه ای است که تایر زاپاس زیر کف پوش آن قرار می گیرد. به این صورت وقتی صندوق باز شود شما نشانه ای از زاپاس نمی بینید و این خود علاوه بر زیباتر شدن ظاهر صندوق عقب، موجب جادار بودن آن هم می شود.

نکته بعدی قابلیت اضافه شدن فضای سرنشینان به قسمت صندوق است که پراید ۱۱۱ داراست. ممکن است از این قابلیت با عنوان صندلی های تخت شو یاد شود.

با این اوصاف حجم فضای صندوق عقب پراید ۱۱۱ جوابگوی نیاز سرنشینان خود هست. تجربه نشان داده که چهار چمدان سایز متوسط به راحتی در صندوق عقب پراید جای می گیرند.

صندوق عقب پراید 111

پراید ۱۱۱ ماشینی پر طرفدار در میان هاچ بک ها

در حال حاضر پراید ۱۱۱ یکی از کوچکترین خودروهای موجود در بازار ایران به حساب می آید؛ با این حال افراد زیادی با توجه به حجم بالای ترافیک شهرها، کمبود پارکینگ و مکان پارک به سراغ خریدن ماشین های هاچ بک می روند. مزیت قابل توجه دیگری که پراید ۱۱۱ دارد قیمت پایین قطعات، تعمیرات و کم مصرف بودن آن است.

به طور کلی هاچ بک ها خودروهایی هستند که به شکل خودروهای صندوق دار، صندوق عقب ندارند. ماشین های هاچ بک به اصطلاح «دو جعبه ای» هستند؛ یعنی قسمت سرنشینان عقب و باری در آنها مشترک است. نکته دیگر اینکه هاچ بک ها دو نوع «سه در» و «پنج در» دارند. همانطور که در عکس ها می بینید پراید ۱۱۱ از نوع هاچ بک های پنج در است.

منبع: توربومگ

ارسال نظر

دیگر رسانه ها