کد خبر : 13111

در این مقاله قصد داریم به مقایسه برلیانس C3 کراس و لیفان X60 بپردازیم پس باهمراه مکانیک همراه شوید تا این دوخودرو را از نظر اپشن های رفاهی و ویژگی های فنی بررسی کنیم

به گزارش خودروتک ، مقایسه برلیانس C3 کراس و لیفان X60 ، مقایسه دو خودروی چینی که از لحاظ ویژگی های خودرویی در یک کلاس قرار نمی‌گیرد ولی از لحاظ قیمتی نزدیک به یکدیگر هستند. برلیانس C3 ، یک خودرو کراس نام می‌گیرد که آن را می توان نمونه قدبلندتر خودروی برلیانس H320 با اندکی تغییرات ظاهری دانست. خودروهای برلیانس، مونتاژ شرکت پارس خودرو هستند که به دلیل سابقه مناسب شرکت پارس خودرو در عرضه خودروهای با کیفیت و همچنین طراحی خودروهای برلیانس با الگوهای شبیه به تولیدات شرکت بی ام و ، به سبب خریداری سهام شرکت خودروسازی بی ام و توسط برلیانس و استفاده از طراحان این شرکت، فروش مناسبی را تجربه کرده‌اند.

مقایسه برلیانس C3 کراس و لیفان X60

در مقابل خودروی لیفان X60 که در سال ۲۰۱۱ معرفی شد و در سال ۱۳۹۲ توسط کرمان موتور به بازار ایران عرضه شد. دو خودرو تفاوتهای  تقریباً زیادی با یکدیگر دارد. که در ادامه به  بحث و بررسی تفاوت این  دو خودرو می پردازیم.

مقایسه طراحی : ظاهر چینی در برابر شمایل آلمانی!

مقایسه برلیانس C3 کراس و لیفان X60

 خودروهای برلیانس به دلیل استفاده از طرح های شرکت بی ام و در تولید این خودروها، از لحاظ ظاهری و طراحی بدنه خودرو های قابل قبول تری نسبت به سایر ساخته های چینی هستند. خودروی برلیانس C3  یا  برلیانس کراس، در واقع مدل H320 برلیانس می باشد که با استفاده از رینگ های بزرگتر، کمی ارتفاع بیشتر، ریل های سقفی، رکاب جانبی و دیفیوزر عقب، چهره ای قد بلند تر از این خودرو و نزدیک خودروهای کراس را ارائه داده و با نام برلیانس C3  به بازار عرضه می کند. برلیانس C3 طراحی خارجی بدنه طراحی اسپرت و مناسبی را ارائه می دهد که در حالت کلی یک نمایش هماهنگ را از خودرو نشان می دهد، که با افزوده شدن المان های اسپرت به این خودرو نسبت به مدل هاچ بک H320  شاهد جذابیت‌های بیشتر این خودرو بوده ایم.

مقایسه برلیانس C3 کراس و لیفان X60

درمقابل لیفان X60خودرو شاسی بلند سایزکوچک لیفان، از طراحی نامناسبی استفاده کرده است که درهیچ یک از بخش های خودرو نمی‌توان هماهنگی و استایل مناسبی را ازخودرو مشاهده کرد. استفاده از جلو پنجره بزرگ در جلوی خودرو، استفاده از گلگیرهای حجیم در نمای جانبی و رینگ های نامتوازن با ابعاد خودرو و همچنین  طراحی چراغ های جلو و عقب بدون همخوانی نسبت به یکدیگر، چهره ناموزونی را از این خودرو به نمایش می گذارد. با مقایسه برلیانس C3 و لیفان X60 شاید بتوان به جرات گفت جز بدترین طراحی های چینی می باشد که فروش مناسبی را نیز تجربه نکرده است.​

با مقایسه برلیانس C3 و لیفان X60، از لحاظ طراحی داخلی برلیانس C3 وضعیت مناسبی نسبت به لیفان X60  دارد و طراحی قابل قبول تر با  کیفیت مواد مناسب تری را ارائه می دهد. هر چند در برخی قسمت های داخلی خود را از پلاستیک خشک و بی کیفیت استفاده شده است،  اما در مقایسه با لیفان X60  شرایط بهتری را مشاهده می کنید. داخل کابین لیفان X60  هچون ظاهر خارجی آن دارای  طراحی بسیار نامناسبی است و با ترکیب نامناسب رنگ های مشکی و نقره ای،و طراحی سر درگم ، حس مناسبی را انتقال نمی دهد.

مقایسه فنی: عملکرد فنی کم فروغ!

مقایسه برلیانس C3 کراس و لیفان X60

در مقایسه فنی برلیانس C3 از یک موتور ۱۶۵۰ سی سی بهره می‌برد که توانایی تولید ۱۱۴ اسب بخار قدرت و ۱۵۴ نیوتن متر گشتاور را دارد و برای انتقال این نیروی تولیدی به چرخ های جلو از یک گیربکس ۴ سرعته اتوماتیک استفاده می کند. خودرو برلیانس در ابتدا با یک موتور ۱۵۰۰ سی سی عرضه می شد که به واسطه عملکرد ضعیف این موتور، شرکت پارس خودرو تصمیم گرفت خودروهای تولیدی بعدی برلیانس را با موتور ۱۶۵۰ سی سی جایگزین کند، که برلیانس C3  نیز از این موتور استفاده می کنند. در سوی دیگر لیفان X60  از یک موتور ۱۸۰۰ سی سی با توان تولید ۱۳۱ اسب بخار قدرت بهره می برد که با استفاده از یک گیربکس CVT این نیروی تولیدی را به چرخ های جلو منتقل می کند.لیفان X60  هرچند موتور قوی تری دارد ولی به لحاظ گیربکس نامناسب شتاب چندان بالایی را از این خودرو نمی توان انتظار داشت. از لحاظ کیفیت سواری نیز لیفان X60 عملکرد چندان مناسبی را ارائه نمی‌دهد و برلیانس C3 در مقایسه عملکرد بهتری دارد. البته خودروی لیفان X60  با یک گیربکس دستی نیز عرضه شده است که از لحاظ عملکرد های حرکتی شرایط بهتری را دارد.  

مدل خودرو

 برلیانس C3  

  لیفان X60

پیشرانه

 4 سیلندر

  ۴ سیلندر

حجم موتور

  ۱۶۵۰  سی سی

  ۱۸۰۰  سی سی

حداکثر قدرت

  ۱۱۴ اسب بخار

  ۱۳۱ اسب بخار

حداکثر گشتاور

 ۱۵۴ نیوتن متر

  ۱۶۸ نیوتن متر

گیربکس

  چهار سرعته اتوماتیک

  سی بی تی

مصرف سوخت (ترکیبی)

 7.6 لیتر

 8.3 لیتر

شتاب صفر تا 100

 -

  ۱۲ ثانیه

حداکثر سرعت

 ۱۷۰ کیلومتر بر ساعت

  ۱۷۰ کیلومتر بر ساعت

مقایسه آپشن های رفاهی: داشته های اندک امکاناتی و ایمنی!

مقایسه برلیانس C3 کراس و لیفان X60

با مقایسه برلیانس C3 و لیفان X60 از لحاظ تجهیزات رفاهی برلیانس C3 ویژگی هایی همچون :2 ایربگ، ترمز دیسکی چهار چرخ، ایموبلایزر، تنظیم ارتفاع نور چراغهای جلو، سانروف برقی سیستم ورود بدون کلید،  استارت بدون کلید و تهویه مطبوع اتوماتیک را دارا می باشد. در مقابل لیفان X60  تجهیزاتی چون: دو عدد ایربگ، سیستم صوتی با ۶ عدد بلندگو، دوربین دنده عقب سانروف را در  در لیست امکانات خود دارد.

 

تجهیزات

 برلیانس C3

  لیفان X60

چراغ

معمولی

  معمولی

سیستمهای مولتی مدیا

سیستم صوتی و تصویری با قابلیت

GPS

 

رادیو mp3 CD- / شش عدد بلندگو

صفحه نمایش

7 اینچ لمسی

-

رینگ ها

16 اینچ

16 اینچ

آینه

برقی

برقی

تهویه مطبوع

تهویه اتوماتیک

کنترل دستی

صندلی

صندلی‌ها قابلیت تنظیم در 8 جهت

تنظیم دستی

شیشه

جلو وعقب برقی

شیشه بالابر جلو و عقب برقی

سیستم های هشدار دهنده

سنسور دنده عقب

سنسور دنده عقب

سایر امکانات

فرمان برقی تقویت‌شده، ورود و استارت بدون کلید، سانروف برقی، تنظیم ارتفاع نور چراغ‌های جلو

روشن شدن اتوماتیک چراغ های جلو بر حسب نور محیط / مه شکن عقب و جلو

قفل مرکزی / ریموت کنترل / ایموبیلایزر

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

از لحاظ مقایسه برلیانس C3 و لیفان X60 به جهت ایمنی، هر دو خودرو از دو ایربگ و سیستم ترمزهای چهار چرخ دیسکی بی بی اس و ای بی دی بهره می برند.هرچه با توجه به نبود دیگر امکانات ایمنی لیفان X60  از موسسه ایمنی خودروهای چینیC-NCAP  ستاره کسب کرده است .برلیانس C3 تنها در بازار ایران عرضه شده است و تست های ایمنی این خودرو در کشور دیگری مورد دسترسی نمی باشد.البته با اعلام سایت رسمی شرکت برلیانس، مدل پایه این خودرو برلیانس H320 موفق به دریافت ۵ ستاره ایمنی از موسسه C-NCAP شده است.

تجهیزات

 برلیانس C3  

  لیفان X60  

تجهیزات ایمنی و حفاظتی

-

 -

کیسه هوا

 2 عدد

2 عدد

سیستم ترمز

ترمز ABS به همراه EBD

ترمز ABS به همراه EBD

 

 

 

 

 

 

 

 

جمع بندی

مقایسه برلیانس C3 کراس و لیفان X60

با توجه به موارد بیان شده از لحاظ طراحی و قابلیت های فنی از هر دو خودرو، و مقایسه از جنبه های مختلف، خودرو برلیانس C3 نسبت به لیفان X60 از تمامی زمینه‌ها برتر می باشد و انتخاب قابل قبول تر و مناسبی چه از لحاظ طراحی بهتر مشخصات فنی خدمات پس از فروش و ایمنی و طراحی داخلی می باشد.

منبع: همراه مکانیک

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها