کد خبر : 82740

رشد شدید قیمت ارزان ترین خودروهای بازار

رشد شدید قیمت ارزان ترین خودروهای بازار

روند تغییر قیمت خودروهای اقتصادی در سال ۱۴۰۱ چگونه بوده است؟ آیا تغییرات قیمتی این سال موجب شد تا این خودروها از رده خودروهای اقتصادی خارج شوند.

به گزارش خودروتک ، رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که در سالی که گذشت خودروهای اقتصادی که از آنها به عنوان خودروهای ارزان قیمت یاد می شد با جهش وارد خودروهای میان قیمت قرار گرفتند.

از خودروهای «تیبا صندوقدار»، «تیبا ۲ معمولی»، «کوییکR» ، «کوییک معمولی» و «ساینا» به عنوان خودروهای اقتصادی یاد می کنند، اما این روزها این خودروها رشد قیمت داشته و با تغییر کانال در گروه خودروهای میان رده قرار گرفته اند.

براساس ارزیابی بازار در مدت زمان مورد بررسی قیمت «تیبا صندوقدار» با رشد ۱۰۷ درصدی از ۱۷۸ میلیون تومان در نیمه فروردین ماه به ۳۶۹ میلیون در نیمه اسفند ماه رسید و با این شرایط رشدی ۱۹۰ میلیونی را تجربه کرد.

نشان می دهد قیمت «تیبا ۲ معمولی» هم در این مدت رشد ۱۹۲ میلیونی داشته است. تیبا۲ معمولی در نیمه فرودین ماه در بازار ۱۸۳ میلیون تومان قیمت گذاری شده بود، اما قیمت این خودرو در نیمه اسفند به ۳۷۵ میلیون تومان رسیده است.

اما خانواده کوییک هم در این مدت رشد قیمت چند صد میلیونی داشتند، براساس ارزیابی بازار «کوییکR» در بازار رشد ۱۹۰ میلیونی را تجربه کرده و قیمت آن از ۱۹۸ میلیون تومان در نیمه بهار به ۳۸۸ میلیون در نیمه اسفند رسید. از سوی دیگر رصد بازار نشان می دهد که «کوییک۲ معمولی» هم در این مدت رشدی ۱۹۰ میلیونی داشت و با این شرایط قیمت آن از ۱۹۸ میلیون در نیمه فروردین به ۳۸۸ میلیون رسید.

ارزیابی بازار نشان می دهد «ساینا» هم در این مدت رشدی ۱۸۶ میلیونی داشت و قیمت آن از ۱۹۴ میلیون در نیمه فروردین ماه به ۳۸۰ میلیون در نیمه اسفند ماه رسیده است.

خودرو

 
منبع: اکوایران

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها