کد خبر : 80773

قیمت دیگنیتی کارکرده با مدل‌های صفرکیلومتر آن چندان تفاوت فاحشی ندارد. کف قیمت دیگنیتی کارکرده الان حدود 1.2 میلیارد تومان است و مدل‌های صفرکیلومتر را 1.35 میلیارد تومان رد و بدل می‌کنند. محصولی که عرضه آن در بازار از 1400 آغاز شد و همین موضوع دلیل اختلاف ناچیز قیمت‌ها بین بازار دست‌دوم و نو محسوب می‌شود.

به گزارش خودروتک به نقل از ایران جیب ، این وسط فروشنده‌هایی هستند که دیگنیتی کارکرده را از مدل‌های صفرکیلومتر گران‌تر آگهی می‌کنند. مثل دیگنیتی کارکرده مدل ۱۴۰۱ که با هشت هزار کیلومتر یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان فروخته می‌شود. برخی از پلتفرم‌های خرید و فروش خودرو، ارقام بالای ۱.۳ میلیارد را به‌خاطر بالاتر بودن از قیمت منصفانه نمایش نمی‌دهند.

۱- قیمت دیگنیتی کارکرده بین یک میلیارد و ۹۰ تا یک میلیارد و ۲۹۵ میلیون تومان کارشناسی می‌شود. در پلتفرم‌های مخصوص قیمت‌گذاری خودرو، کف قیمت دیگنیتی کارکرده مدل ۱۴۰۰ که اولین سال تحویل این محصول به متقاضیان بود، حدود یک میلیارد و ۹۰ میلیون تومان کارشناسی شده و ارزش دیگنیتی کارکرده مدل امسال در مرز یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان تخمین زده می‌شود. این اعداد با فرض کارکرد کمتر از ۱۰ هزار کیلومتر و سالم بودن خودرو از لحاظ بدنه و فنی برآورد شده است. فروشنده‌های زیادی در همین بازه قیمت برای دیگنیتی کارکرده دنبال مشتری می‌گردند. مثلا قیمت دیگنیتی کارکرده مدل ۱۴۰۰ با کارکرد دو هزار و ۵۰۰ کیلومتر، یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان اعلام شده است. یا فروشنده دیگنیتی دست‌دوم مدل ۱۴۰۰ که با کارکرد ۹ هزار کیلومتر، همین رقم را به خریداران پیشنهاد می‌دهد.

۲- قیمت دیگنیتی کارکرده در بازار خودرو‌های دست‌دوم توسط فروشنده‌ها حداقل یک میلیارد و ۱۸۰ میلیون تومان اعلام می‌شود. یکی از پایین‌ترین رقم‌های اعلام شده توسط فروشنده‌های دیگنیتی کارکرده درحالی یک میلیارد و ۱۸۰ میلیون تومان درنظر گرفته شده که میزان کارکرد خودرو در یک سال گذشته ۴۰ هزارکیلومتر بوده است. در یک آگهی دیگر قیمت دیگنیتی کارکرده مدل ۱۴۰۰ یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان نوشته شده است. این یکی ۲۶ هزار کیلومتر راه رفته، ایراد فنی و بدنه ندارد و شش ماه از مهلت تمدید بیمه آن باقی مانده است. با همین قیمت دیگنیتی کارکرده مدل ۱۴۰۰ را که کارکرد آن ۱۵ هزار کیلومتر است، آگهی کرده‌اند. به‌این ترتیب می‌توانیم کف قیمت دیگنیتی کارکرده را در بازه یک میلیارد و ۱۸۰ تا یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان لحاظ کنیم.

۳- دیگنیتی کارکرده توسط برخی فروشنده‌ها گران‌تر از مدل‌های صفرکیلومتر آگهی می‌شود. درحالی که قیمت روز دیگنیتی صفرکیلومتر مدل ۱۴۰۱ حدود یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان است، مدل ۱۴۰۱ را با کارکرد هشت هزارکیلومتر یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان آگهی کرده‌اند. فروشنده دیگری قیمت دیگنیتی کارکرده مدل ۱۴۰۰ را با رنگ مشکی یک میلیارد و ۳۱۰ میلیون تومان درنظر گرفته است. کارکرد این یکی ۹ هزارکیلومتر است و فروشنده به مهلت ۱۱ ماهه برای تمدید بیمه شخص ثالث اشاره کرده. در یک آگهی دیگر رقم یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان در کادر قیمت دیگنیتی کارکرده مدل ۱۴۰۰ با میزان کارکرد پنج هزارکیلومتر دیده می‌شود درحالی که مدل‌های صفرکیلومتر را با همین قیمت رد و بدل می‌کنند. همین موضوع باعث شده در برخی از پلتفرم‌های خرید و فروش خودرو کارکرده، ارقام بالای یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون برای دیگنیتی کارکرده به‌خاطر بالاتر بودن از قیمت منصفانه نمایش داده نشود./ فرارو

مشخصات دیگنیتی در بازار خودرو‌های کارکرده

 
مدل و رنگ کارکرد وضعیت قیمت
۱۴۰۰/ سفید ۴۰ هزارکیلومتر بدنه و فنی سالم / سه ماه مهلت تمدید بیمه یک میلیارد و ۱۸۰ میلیون تومان
۱۴۰۰/ خاکستری ۱۵ هزارکیلومتر بدنه و فنی سالم/ شش ماه مهلت تمدید بیمه یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان
۱۴۰۰/ سفید ۲۶ هزارکیلومتر بدنه و فنی سالم/ شش ماه مهلت تمدید بیمه یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان
۱۴۰۰/ مشکی دو هزار و ۵۰۰ کیلومتر بدنه و فنی سالم یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان
۱۴۰۰/ سفید ۹ هزارکیلومتر بدنه و فنی سالم/ یک سال مهلت تمدید بیمه یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان
۱۴۰۱/ سفید پنج هزارکیلومتر بدنه و فنی سالم/ ۱۱ ماه مهلت تمدید بیمه یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان
۱۴۰۰/ مشکی ۹ هزارکیلومتر بدنه و فنی سالم/ ۱۱ ماه مهلت تمدید بیمه یک میلیارد و ۳۱۰ میلیون تومان
۱۴۰۱/ مشکی هشت هزارکیلومتر بدنه و فنی سالم/ ۱۰ ماه مهلت تمدید بیمه یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان
 

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها