کد خبر : 78888

بازار خودرو پس از آنکه در ابتدای هفته، کاهش چند میلیونی قیمت را در برخی مدل‌های پر تقاضا تجربه کرد، حالا دو روزی می شود که این کاهش قیمت متوقف شده است. گروهی از کارشناسان معتقدند که با توجه به افزایش شدید قیمت ها و کاهش قدرت خرید خانوارها، بازار خودرو قطعاً نزولی خواهد بود.

به گزارش خودروتک به نقل از اقتصادآنلاین ، در نقطه قابل گروهی بر این باورند که این افزایش قیمت ها ناشی از شرایط کلان اقتصادی بوده و نگاهی به عوامل بنیادی بازار همانند تیراژ تولید،‌ افزایش تقاضای سوداگرانه و ...‌ سناریو کاهش قیمت را نامحتمل می‌کند؛ به ویژه آنکه به نظر نمی رسد وزارت صمت تصمیمی در تغییر سیاست های قیمت گذاری دستوری خودرو داشته باشد و در این شرایط خودروسازان داخلی هم علاقه ای به افزایش تیراژ تولید خود ندارند.

پژو ۲۰۶ تیپ دو بدون تغییر ۳۰۰ میلیون تومان معامله شد. ۲۰۶ تیپ ۵ فول هم در مدل  ۱۳۹۹ امروز بدون تغییر ۳۶۰ میلیون تومان قیمت خورد.

پژو ۲۰۷ دنده‌ای سقف پانوراما بدون تغییر قیمت در بازار ۴۰۷ میلیون تومان معامله می شود. نسخه اتوماتیک با سقف شیشه ای و در مدل ۱۴۰۰، بدون تغییر ۶۲۵  میلیون تومان معامله شد. نسخه دنده ای با سقف فلزی و مدل ۱۴۰۱ هم تغییری در قیمت خود نداشت و در بازار ۳۹۵ میلیون تومان معامله می شود.

پژو ۴۰۵ در نسخه بنزینی بدون تغییر ۲۹۳ میلیون قیمت خورد. این خودرو در نسخه دوگانه سوز هم بدون تغییر بود و  قیمت ۳۰۸ میلیون تومانی به ثبت رساند.

پژو پارس LX مدل ۱۴۰۱ امروز بدون تغییر ۳۷۵ میلیون تومان معامله شد. این خودرو در مدل ۱۴۰۱ و با موتور XU7، هم تغییری در قیمت خود نداشت و ۳۱۹ میلیون تومان معامله می شود.

پارس ELX-TU5، خودروی جدید ایران خودرو بدون تغییر در بازار بدون تغییر ۴۲۷ میلیون تومان قیمت خورد.

پژو ۲۰۰۸ هم بدون تغییر ۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان معامله شد.

سمند LX  در مدل ۱۴۰۱ بدون تغییر ۳۱۰ میلیون تومان قیمت خورد. این خودرو با موتور  EF7 تغییری نداشت و ۳۳۲ میلیون تومان معامله شد.

دنا معمولی مدل ۱۴۰۱ با ۴ میلیون ۴۰۳ میلیون تومان قیمت خورد. این خودرو در نسخه توربو اتوماتیک هم بدون تغییر بود و در بازار با ۲ میلیون کاهش ۵۰۸  میلیون تومان معامله می شود.

تارا اتوماتیک بدون تغییر ۵۹۵ میلیون تومان معامله می شود. نسخه دنده ای بدون تغییر ۴۶۰ میلیون تومان معامله می شود.

رانا پلاس بدون تغییر ۳۰۰  میلیون تومان معامله می شود. این خودرو در نسخه با سقف شیشه ای هم بدون تغییر بود و ۳۳۰ میلیون تومان قیمت خورد.

کاهش چهار میلیونی قیمت دنا / افت قیمت ها متوقف شد؟ + جدول قیمت

پراید ۱۱۱ بدون تغییر ۲۰۶ میلیون تومان معامله شد و نسخه ۱۳۱ هم بدون تغییر ۱۸۵ میلیون تومان قیمت خورد. پراید وانت یا همان ۱۵۱ در بازار امروز بدون تغییر ۱۸۳ میلیون تومان قیمت خورد.

کوییک اتوماتیک پلاس در مدل ۱۴۰۱ بدون تغییر ۳۱۵ میلیون تومان معامله می شود. نسخه ساده و دنده ای این خودرو هم بدون تغییر بود و ۲۱۲ میلیون تومان معامله شد.

سایناEX بدون تغییر ۲۱۳ میلیون تومان معامله می شود.

تیبا هاچبک بدون تغییر ۲۰۷ میلیون قیمت خورد. نسخه صندوقدار هم تغییری در قیمتش نداشت و ۲۰۱ میلیون تومان قیمت خورد.

قیمت شاهین در مدل ۱۴۰۰ بدون تغییر همچنان در بازار بدون تغییر ۳۵۵ میلیون تومان اعلام می شود. قیمت مدل ۱۴۰۰ بدون تغییر ۳۶۴ میلیون تومان معامله شد.

کاهش چهار میلیونی قیمت دنا / افت قیمت ها متوقف شد؟ + جدول قیمت

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها