کد خبر : 76564

بازار خودرو که از ابتدای سال افزایش قیمت بی وقفه را ثبت کرده بود، در آخرین هفته از اردیبهشت ماه بالاخره شاهد افت نسبی قیمت ها بودیم؛ به عنوان مثال پژو ۲۰۶ تیپ دو که ابتدای امسال با قیمت ۲۷۸ میلیون معامله می شد در موج افزایشی بازار خودرو به ۳۱۸ میلیون تومان هم رسید. اما در پایان این هفته و پس از مدت ها پنج میلیون کاهش قیمت را ثبت کرد.

به گزارش خودروتک به نقل از اقتصادآنلاین؛ پژو ۲۰۷ دنده ای پانوراما که از ابتدای سال روند افزایشی خود را شروع کرده بود و تا ۴۲۰ میلیون تومان هم بالا رفته بود، این هفته پس از افزایشی ۲ میلیونی تومانی در آخر هفته با ۵ میلیون تومان کاهش به ۴۱۵ میلیون تومان رسید و باید دید که آیا این روند کاهشی ادامه دار خواهد بود یا خیر.

پژو ۲۰۶ هم روندی مشابه پژو ۲۰۷ داشت و این خودرو در نسخه تیپ ۲ که ابتدای سال ۲۷۸ میلیون تومان معامله می شد با روندی افزایشی و پس از عبور از مرز ۳۰۰ میلیون تومان،در مقطعی ۳۱۸ میلیون تومان هم قیمت خورد و با شروع روندی کاهشی از ابتدای هفته به ۳۱۳ میلیون تومان هم رسید.

 

خودرو

 

 

خودرو

 
 

پژوپارس که فروردین ماه بدون وقفه مشغول افزایش های چند میلیونی بود و در اردیبهشت ماه روند افزایش قیمت آن تعدیل شده بود، پس از مدت ها در اواخر هفته جاری روی کاهش را به خود دید و پس از ثبت قیمت ۳۸۸ میلیون تومانی با ۴ میلیون کاهش به ۳۸۴ میلیون تومان رسید.

خودرو

پژو ۴۰۵ اما روندی متفاوت تر از آنچه این هفته بازار به خود گرفته بود داشت و برخلاف اکثر خودروها که حداقل در آخرین روز معاملات کاهش ثبت کرده بودند، روند افزایشی خود را حفظ کرد و ۲۹۰ میلیونی شد.

خودرو

سمند هم جزو معدود خودروهایی بود که با روند کاهشی بازار همراه نشد و در نهایت با دو جهش ۳ و ۵ میلیون تومانی در این هفته و مجموع ۸ میلیون تومان افزایش، قیمت ۳۰۵ میلیون تومانی را به ثبت رساند و باید دید این خودرو تا چه زمانی می تواند نقطه مقابل بازار عمل کند.

خودرو

سورن پلاس هم که در آخرین روز معاملات ۵ میلیون تومان کاهش داشت نتوانست، ۲۰ میلیون افزایش قیمتش در طول هفته را جبران کند. این خودرو که چند هفته ای هست که جهش های چند ده میلیون تومانی ثبت می کند تا قیمت ۳۸۵ میلیون تومان هم بالا رفت اما پس از ۵ میلیون کاهش در آخرین روز به ۳۸۰ میلیون تومان رسید.

خودرو

پراید ۱۱۱ که در ابتدای سال از قیمت ۱۸۸ میلیون تومان افزایش خود را شروع کرد و با جهش هایی که در فروردین داشت تا مرز ۲۰۰ میلیونی پیشرفت و در اردیبهشت هم پس از ورود به کانال ۲۰۰ میلیونی تا ۲۰۷ میلیون تومان هم پیش رفته بود، آخر هفته با ۱ میلیون کاهش به ۲۰۶ میلیون تومان رسید.

خودرو

پراید ۱۳۱ را می توان یکی از منفعل ترین خودروهای بازار نامید. این خودرو که از ابتدای سال تنها ۱۱ میلیون تومان گران شده و اکثر سال را بدون تغییر قیمت سپری می کرد در آخرین روز معاملات ۱ میلیون تومان ارزان شد و به قیمت ۱۸۲ میلیون تومانی معامله شد.

خودرو

حالا باید منتظر ماند که این کاهش قیمت مقطعی است یا در ادامه شاهد افت بیش تر قیمت ها در بازار خودرو خواهیم بود.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها