کد خبر : 71740

کدام خودرو 40 میلیون تومان ارزان شد ؟

کدام خودرو 40 میلیون تومان ارزان شد ؟

بررسی ها از بازار خودروی پایتخت حاکی از کاهش ۳۵ تا ۴۰ میلیون تومانی برخی خودروهای مونتاژی نسبت به ابتدای هفته است. موضوعی که کارشناسان دلیل آن را ناشی از افزایش عرضه خودروسازان و تحویل خودرو به مشتریان اعلام می‌کنند.

به گزارش خودروتک به نقل از ایرنا، این کاهش قیمت‌ها به ویژه در خودروهای گروه بهمن و شاسی بلندهای نوبرانه آن نمود داشته و دیگنیتی و فیدیلیتی این خودروساز با افت ۳۵ تا ۴۰ میلیون تومانی در روز جاری نسبت به ابتدای هفته خرید و فروش می‌شوند.

بررسی‌ها حاکی است در روزهای اخیر با تحویل خودروهای ثبت‌نامی، عرضه این خودروها در بازار افزایش یافته که همین مساله منجر به کاهش قیمت‌ها شده است.

در این زمینه، رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی پایتخت امروز در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: بازار خودرو این روزها در رکود به سر می‌برد و خبری از خرید و فروش نیست.

«سعید موتمنی» بیان‌داشت:‌ با کاهشی شدن نرخ ارز و حرکت آن در کانال ۲۹ هزار تومان، اندک خریداران واقعی بازار نیز با انتظار کاهش بیشتر قیمت‌ها دست از خرید کشیده‌اند.

وی تاکید کرد: ‌با این حال همه چیز در بازار به عرضه خودروسازان برمی‌گردد و هرگاه روند عرضه‌ها افزایشی بوده، قیمت‌ها کاهش داشته‌اند.

این مقام صنفی خاطرنشان‌کرد:‌ هرچه عرضه خودرو به بازار افزایش یابد، تقاضای کاذب برای سرمایه‌گذاری افت خواهد کرد و در کاهشی شدن روند قیمت‌ها موثر خواهد افتاد.

وی یادآور شد: تا همین سه سال پیش (شهریور ۹۷) اختلاف قیمت بازاری و کارخانه‌ای خودروها بین یک تا پنج میلیون تومان بود، اما اختلاف قیمت‌هایی که این روزها حتی به بیش از ۱۰۰ میلیون تومان افزایش داشته، ناشی از کمبود عرضه خودرو است.

موتمنی ادامه‌داد: در دسته خودروهای داخلی، در چند روز گذشته تغییر قیمتی خاصی را شاهد نبودیم و افزایش قیمت آن‌طور که برخی سایت‌ها به آن دامن می‌زنند اتفاق نیفتاده است و به نظر می‌رسد این سایت‌ها برای جلب بیشتر بیننده و دنبال‌کننده به انتشار قیمت‌های جعلی دست می‌زنند.

وی تصریح‌کرد: برخی خودروها مثل پراید، پژو ۴۰۵ جی. ال. ایکس، پژو پارس اتوماتیک، ال ۹۰ و ساندرو دیگر تولید نمی‌شوند، بنابراین اندک دارندگان این خودروها قیمت‌های بالایی برای آنها اعلام می‌کنند که نمی‌تواند ملاک باشد.

ارسال نظر

دیگر رسانه ها