کد خبر : 71505

یکی از اتفاقات جالب در حوزه قیمت خودرو در این هفته کاهش قیمت خودرو سایپا شاهین است.

به گزارش خودروتک، پس از افزایش قیمت کارخانه شاهین اکنون شاهد آن هستیم که نه تنها قیمت شاهین سایپا در بازار افزایش پیدا نکرد، بلکه کاهشی نیز شد و اکنون قیمت خودرو شاهین در بازار کمتر از قیمت کارخانه شده است.

افزایش قیمت کارخانه خودرو شاهین به گونه ای بود که قیمت این خودرو را در مبدا ، به قیمت بازار بسیار نزدیک کرد. به این ترتیب سود حاصل از سفته بازی با خرید و فروش خودرو شاهین از بین رفت و دیگر جذابیتی برای معامله گران نداشت. به این ترتیب تنها مصرف کنندگان واقعی اکنون برای خرید سایپا شاهین اقدام می کنند.

قیمت سایپا شاهین

به این ترتیب در شرایطی که قیمت سایپا شاهین در کارخانه 343 میلیون و 600 هزار تومان است، در بازار از سوی نمایشگاه داران قیمت این خودرو 342 میلیون تومان اعلام می شود.

البته در برخی آگهی ها تا 350 میلیون تومان هم قیمت گذاری می شود اما این قیمت بیشتر برای گذاشتن جای چانه زنی و تخفیف های پای معامله در نظر گرفته می شود.

چه آنکه برخی که قصد فروش سریع خودرو را دارند قیمت هایی به مراتب کمتر را می گذارند. نمونه آن این آگهی که خودرو شاهین صفر کیلومتر را به قیمت 330 میلیون تومان آگهی کرده است و زمان آگهی حدودا 11 ساعت پیش از تنظیم این خبر است.

Capture

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها