کد خبر : 58883

با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال برخلاف هر سال قیمت ها در بازار خودرو در حال سقوط است و فعالان بازار می گویند خودروهای پرتقاضایی همچون پژو پارس بنزینی ، پژو ۲۰۶ تیپ دو و سمند با روند کنونی بازار، بیشترین کاهش قیمت را تجربه می کنند.

به گزارش خودروتک به نقل از گسترش ، اگر تصمیم به خرید خودرو دارید بهتر است از فرصتی که اکنون در بازار فراهم آمده و روند قیمت ها نزولی شده استفاده کنید و خرید خود را انجام دهید. البته می توانید تا شب عید هم صبر کنید چون فعلا روند قیمت ها نزولی است و بر اساس گفته های فعالان بازار بعید به نظر می رسد امسال بازار شب عید داغ و پررونقی در انتظار فروشندگان خودرو و نمایشگاه داران باشد. مسئولان اتحادیه نمایشگاه داران که همه از معامله گران خبره بازار خودرو هستند نیز در مصاحبه های خود به این پیش‌بینی مهر تائید زده اند.

اما این نکته را در نظر بگیرید که هیچ بازاری در ایران طی ۳ سال اخیر ثبات چندماهه و حتی یک ماهه نداشته و ممکن است ناگهان ورق بازار خودرو هم برگردد و قیمت ها در این بازار صعودی شود.

به گفته فعالان بازار خودرو بهترین توصیه به کسانی که خودرو را برای نیازهای مصرفی و خصوصا شب عید لازم دارند این است که تا زمانی که روند بازار نزولی است هر چه زودتر خرید خود را انجام دهند و ریسک منتظر ماندن برای قیمت های پائین تر را قبول نکنند.

در ادامه سه خودرو که در نظرسنجی از تعدادی از فعالان بازار و نمایشگاه داران خودرو با بیشترین احتمال کاهش قیمت تا شب عید ۱۴۰۰مواجه اند را مرور می‌کنیم.

۱. پژو ۲۰۶ تیپ ۲

پژو ۲۰۶ تیپ ۲ در صدر نامزدهای کاهش قیمت تا شب عید ۱۴۰۰ قرار دارد به نحوی که تمام فعالان بازار که مورد پرسش ما قرار گرفتند به کاهش قیمت این خودرو رای دادند. پژو ۲۰۶ تیپ ۲ در حال حاضر به قیمت ۱۹۰ میلیون تومان قابل خریداری است و پیش بینی فعالان بازار این است که تا شب عید این خودرو به حدود ۱۸۰ میلیون تومان هم برسد.

۲. سمند EF۷

سمند سواران می توانند خودروی سمند EF۷ را در بازار امروز به قیمت ۲۰۰ میلیون خریداری کنند. تا ۱۰ روز قبل این خودرو ۱۰ تا ۱۲ میلیون تومان گران تر بود و پیش بینی فعالان بازار این است که تا شب عید ۱۴۰۰ این مدل سمند به حدود ۱۹۵ میلیون تومان برسد. بد نیست به این نکته هم اشاره کنیم که حرفه ای های بازار در مورد کاهش قیمت سمند ال ایکس چندان خوش بین نیستند و معتقدند این خودرو که امروز ۱۸۳ میلیون تومان فروخته می شود تا شب عید در همین محدوده قیمت باقی خواهد ماند و اگر افت کند در حد ۱ تا ۲ میلیون تومان است.

۳. پژو پارس بنزینی

پژو پارس سال که به پژو پارس بنزینی هم معروف است را امروز می توانید به قیمت ۲۱۰ میلیون تومان خریداری کنید. این خودرو هم حدود ۵ میلیون نسبت به ۱۰ روز قبل ارزان تر شده است. پیش بینی فعالان بازار این است که این خودرو جای ۱۰ میلیون تومان ارزانی دیگر هم دارد چرا که اغلب متقاضیان پژو پارس برای خرید پژو پارس مدل TU۵ به بازار می آیند و وقتی پژو پارس بنزینی به آنها پیشنهاد می شود خیلی چک و چانه می زنند.

شایان ذکر است فعالان بازاری که مورد پرسش ما قرار گرفتند از بین خودروهای ارزان قیمت تر فقط به تیبا صندوق دار رای ارزان تر شدن تا شب عید ۱۴۰۰ دادند. این خودرو در حال حاضر ۱۱۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان فروخته می شود و پیش بینی ها حاکی از آن است که تا شب عید به ۱۱۵ میلیون تومان برسد. نکته جالب پایانی این که پراید جزو نامزدهای ارزان شدن تا شب عید نبود و به اعتقاد فعالان بازار با توجه به تقاضای همیشه حی و حاضر برای پراید ۱۳۱ ، این خودرو در محدوده قیمت کنونی خود یعنی ۱۰۸ میلیون تومان باقی خواهد ماند و اگر هم افت کند دوباره به این محدوده باز می گردد.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها