کد خبر : 54452

بازار خودرو دیروز نیز با کاهش قیمت خودرو مواجه بود. با این حال نشانه هایی از ثبات نیز به نسبت روزهای قبل بیشتر دیده شد.

به گزارش خودروتک، شرایط بازار خودرو در دومین روز هفته نیز کاهشی بود اما در برخی خودروها به ویژه محصولات سایپا قیمت خودرو نسبت به روز شنبه تغییر خاصی نداشت.

چشم بازار خودرو همچنان به بازار ارز دوخته شده است و هر تغییر در قیمت ارز به سرعت در قیمت خودرو نیز خودش را نشان می دهد. دیروز قیمت ارز نشانه هایی از ثبات قیمت را در قیمت های کنونی از خود نشان داد و همین مساله شیب کاهش قیمت خودرو را کم کرد.

با این حال نبود تقاضا و فروش فوق العاده ایران خودرو موجب شد تا قیمت خودروهای پرتیراژ ایران خودرو و خودروهایی که در فروش فوق العاده هستند ارزان تر شود.

سیگنال هایی که از بازار خودرو صادر می شود حاکی از آن است که قیمت خودرو دست کم امسال برگشتی نخواهد داشت و در هیجانی ترین سناریو در قیمت های کنونی نوسان می کند. با این حال هنوز برای آنکه بگوییم بازار خودرو به ثبات رسیده و روند کاهش قیمت متوقف شده زود است و به نشانه های بیشتری نیاز داریم.

دیروز قیمت سمند LX یک میلیون دیگر نیز کاهش یافته و به 162 میلیون تومان رسید. قیمت سمند EF7 اما به نسبت شنبه تغییر نکرد و 189 میلیون تومان عنوان شد. قیمت سمند دوگانه سوز با کاهش 2 میلیون تومان دیگر به 212 میلیون رسید.

پژو 405 جی ال ایکس هم 2 میلیون تومان افت کرد و به 163 میلیون رسید. قیمت پژو 405 اس ال ایکس روی 170 میلیون متوقف ماند.

پژو 206 تیپ 2 هم کاهش قیمت 2 میلیون تومانی داشت و به 172 میلیون تومان رسید. در گروه ایران خودرو بیشترین کاهش قیمت دیروز به دنا پلاس تیپ یک با 5 میلیون افت تعلق داشت و قیمت این خودرو به 280 میلیون تومان رسید.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها