کد خبر : 23347

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو گفت: به طور کلی قیمت خودروها رو به کاهش است اما خرید و فروش به ندرت انجام می‌شود.

به گزارش خودروتک ،  سعید موتمنی، رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو  درباره روند قیمت‌های بازار گفت: در 10 روز اخیر محصولات ایران‌خودرو با کاهش قیمت مواجه شده است. به عنوان مثال پژو 206 تیپ 5 از 101 به 94 سمند از 86 به 79.5، پژو 206 تیپ 2 از 84 به 79.5 و پژو 405 از 81 به 77.5 میلیون تومان رسیده است. در خصوص محصولات سایپا اختلاف قیمت خاصی مشاهده نشده است. در این رابطه نیز پراید 111 قیمت 50 میلیون تومانی و پراید 131 با 45 میلیون تومان به فروش می‌رسند. تنها خودروی ساینا نسبت به 10 روز گذشته حدود یک میلیون تومان افزایش قیمت داشته است. در خصوص خودروهای وارداتی نیز قیمت‌ها در برخی موارد ثابت و در مواردی دیگر کاهشی بوده است.

قیمت منطقی پراید چقدر است؟

وی ادامه داد: خرید و فروش در بازار خودرو به ندرت صورت می‌پذیرد و تنها اگر کسی به خودرو نیاز داشته باشد اقدام به خرید می‌کند. اینگونه افراد نیز معمولا به سمت خرید خودروهای ارزان‌قیمت می‌روند. در حال حاضر قیمت‌های فعلی پراید غیر منطقی است و باید به حدود 40 الی 30 میلیون تومان برسد. در هر صورت زمانی که در بازار خریدار وجود نداشته باشد قیمت‌ها کاهش پیدا می‌کند و این روند ادامه خواهد داشت. با توجه به این که خریدار اقدام به خرید خودرو نمی‌کند این بدان معنا است که قیمت‌ها را بالا می‌دانند. اگر خودروهایی که در کف کارخانه‌ها مانده است به بازار راه پیدا کند قیمت‌ها بیش از پیش شکسته می‌شود. طی 45 روز گذشته پژو 206 تیپ 5 حدود 36 میلون تومان کاهش قیمت داشته است. با توجه به دستکاری قیمت‌ در سایت‌ها، قیمت پژو 206 تیپ 5 تا 132 میلیون تومان نیز رسیده بود.

خرید از نمایشگاه یا سایت؟

موتمنی در پایان گفت: خوشبختانه قیمت‌ها به مرور در حال کاهش است اما عرضه شرایط مناسبی را همچنان ندارد. خودرو یک کار تخصصی است و تمام کلاه‌برداری‌ها از طریق سایت‌ها انجام می‌شود. خریداران باید خریدها را از نمایشگاه‌ها و مراکزی که پروانه کسب دارند انجام دهند و در این صورت مشکلی به وجود نخواهد آمد. زمانی که از فضای مجازی خریداری انجام می‌شود ممکن است قیمت‌ها بالاتر از حد معمول یا خودرو دچار مشکل فنی باشد. این نکته را نیز باید گفت که شیوه قیمت‌گذاری نمایشگاه‌داران بر اساس عرضه و تقاضا است.

منبع: گسترش

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها