کد خبر : 22644

یک کارشناس خودرو از افزایش چهار تا پنج درصدی قیمت خودروهای چینی خبر داد و گفت: فعلا تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران روند واردات خودروهای چینی را کُند نکرده است.

به گزارش خودروتک ، یک کارشناس خودرو در پاسخ به این پرسش که آیا با تشدید تحریم‌ها روند واردات خودروهای چینی کُند نشده است؟گفت: خوشبختانه در ماه‌های گذشته شرکت‌های واردکننده توانسته‌اند به اندازه نیاز بازار، خودرو مورد نظر مردم را تهیه کنند و فعلا تحریم‌ها در واردات خودروهای چینی به بازار ایران خلل یا صدمه‌ای نزده است.

بابک صدرایی در بخش دیگر سخنانش از افزایش چهار تا پنج درصدی قیمت خودروهای چینی خبر داد و افزود: از ابتدای سال تاکنون با نوسان قیمت ارز توانستیم مجوز چهار تا پنج درصدی افزایش قیمت خودرو را از سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان بگیریم. با افزایش قیمت خودرو همچنان مردم نسبت به خرید خودروهای چینی بیشتر تمایل دارند.

او در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه با افزایش مجدد قیمت‌ها آیا همچنان خریداری در این بازار وجود دارد یا خیر؟ گفت: با توقف واردات خودرو اکثر کسانی که خودروهای وارداتی را می‌پسندیدند حالا به سمت خرید خودروهای چینی سوق پیدا کرده‌اند. در این بازه زمانی و شرایط سخت اقتصادی هر یک از خودروها مشتری‌های خاص خودشان را دارند اما وضعیت خرید خودروهای چینی نسبت به گذشته داغ‌تر است.

منبع: تجارت نیوز

ارسال نظر

دیگر رسانه ها