کد خبر : 83297

آمار قطعی واردات خودرو در فصل بهار منتشر شد

آمار قطعی واردات خودرو در فصل بهار منتشر شد

طبق اعلام رئیس کل گمرک، در سه ماهه نخست سال ۱۴۰۳، بالغ بر ۶۹۲۶ دستگاه خودرو سواری به ارزش ۱۳۷ میلیون دلار ترخیص قطعی و وارد کشور شده است.

به گزارش خودروتک به نقل از اقتصاد آنلاین، محمد رضوانی فر، رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران در گفتگو با اقتصادآنلاین بیان کرد: در سه ماهه نخست سال ۱۴۰۳، آمار انواع خودروی سواری وارد شده به کشور ذیل ردیف تعرفه ۸۷۰۳، بالغ بر ۶۹۲۶ دستگاه و به ارزش ۱۳۷ میلیون دلار بوده است.

وی افزود: عمده خودروهای سواری واردشده به کشور طی این مدت به لحاظ تعداد و ارزش، توسط شرکت «معین خودرو ایرانیان» با ۱۶۹۴ دستگاه خودرو به ارزش ۳۸ میلیون دلار صورت گرفته که سهمی بالغ بر ۲۴.۴۶ درصد از تعداد و ۲۷.۷۷ درصد از ارزش کل خودروها را شامل می شود.

رضوانی فر گفت: همچنین کرمان موتور، سایپا، مدیران خودرو و بهمن موتور نیز به ترتیب در جایگاه های بعدی بیشترین واردات خودرو در بهار سال جاری قرار دارند.

رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی بیان کرد: در حالی آمار واردات خودرو سواری در سه ماهه نخست سال ۱۴۰۳ با یک جهش معنادار به ۶۹۲۶ دستگاه خودرو رسیده است که این آمار در مدت مشابه سال گذشته صرفا ۲۸۴ دستگاه خودرو بوده است.

آمار قطعی واردات خودرو در فصل بهار اعلام شد/ ۶۹۲۶ دستگاه خودرو سواری وارد کشور شد

 
 

 

ارسال نظر
نظرات کاربران
دیگر رسانه ها