کد خبر : 81945

قیمت سمند داستان شد!

قیمت سمند داستان شد!

نماینده مرودشت در مجلس با یادآوری اظهارات وزیر «صمت»گفت: آقای فاطمی امین عنوان کرده بود که برنامه‌ای داریم تا قرعه کشی خودرو حذف شود، آیا قرعه کشی حذف شده، هنوز لاتاری برای قرعه کشی خودرو وجود دارد.

به گزارش خودروتک ، سوال جلال رشیدی نماینده مرودشت از سیدرضا فاطمی امین وزیر صنعت،معدن و تجارت در دستورکار نمایندگان در جلسه علنی امروز قرار دارد.

نماینده مرودشت در مجلس در تشریح سوال خود از وزیر «صمت»با بیان اینکه قصه خودرو، قصه شیرینی نیست، عنوان کرد: زمانی که آقای فاطمی امین تصدی وزارت صمت را برعهده گرفتند مشخصا دو قول را در برنامه های مختلف تکرار کردند.

وی به ۲ قول وزیر صنعت یعنی حذف قرعه کشی خودرو و ثبات قیمت اشاره کرد و گفت: بنده و بسیاری از نمایندگان دیگر که سوال و استیضاح را مطرح می کنیم نه با دولت پدر کشتگی داریم و نه با هیچ یک از وزرا بلکه حرف ما حرف مردم است. آقای رئیس جمهور نیز وعده های وزیر صمت را نیز تکرار کرده است.

نماینده مرودشت در مجلس ادامه داد:آقای فاطمی امین در تاریخ ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ عنوان کرد که برای صنعت خودرو ۲ برنامه ۶ ماهه و ۲ ساله داریم که این دو برنامه به افزایش عرضه و عدم افزایش قیمت کمک می کند. امروز کلاه خود را قاضی کنید آیا قیمت خودرو افزایشی پیدا نکرده است، همین ۲- ۳ روز قبل ارزان ترین خودرو تولیدی شرکت سایپا ۳۰ میلیون تومان گران شده است.

رشیدی کوچی افزود: در ۲۵ مهر ۱۴۰۰ در حاشیه نشست اتاق بازرگانی نیز آقای فاطمی امین عنوان کرده است برنامه ای داریم تا قرعه کشی خودرو به زودی حذف شود، آیا قرعه کشی خودرو حذف شده، امروز انتهای سال ۱۴۰۱ قرار داریم ولی همچنان لاتاری برای قرعه کشی خودرو راه انداخته ایم.

عضو کمیسیون شوراهای مجلس گفت:وزیر «صمت» گفته بود که قیمت خودرو در بازار آزاد تا پایان سال ۱۴۰۰ کاهشی خواهد بود، امروز پایان سال ۱۴۰۱ است نه تنها قیمت کاهش نیافته بلکه شاهد افزایش قیمت خودرو هستیم مردم دیگر نمی‌توانند ماشین بخرند.

نماینده مرودشت خاطر نشان کرد: در ۲۲ اسفندماه سال ۱۴۰۰ به مردم اطمینان دادیم که از اواسط سال آینده در زمینه قرعه‌ کشی خودرو کیفیت و قیمت آن اتفاقات خوبی رخ می‌دهد. آیا واقعا امروز وعده شما محقق شده است؟ آیا امروز مردم می‌توانند به در کارخانه رفته، پول داده و ماشین بخرند؟ پس در اعلام قیمت خودرو به نرخ کارخانه استناد نکنید. با قیمت فضایی مردم نمی‌توانند خودرو بخرند.

منبع: تسنیم

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها