کد خبر : 80767

سامانه پرحاشیه فروش خودرو که اردیبهشت‌ماه سال جاری با اصرار وزارت صمت و مخالفت خودروسازان راه‌‌اندازی شد، پس از فعالیت کمتر از ۶ ماه در شرایطی خروج بی سرو‌صدایی را تجربه کرد که حالا این سوال مطرح است که آیا وزارت صمت در این مدت کوتاه به اهداف تدوین‌شده در راستای یکپارچگی فروش خودرو رسید که حالا مبادرت به حذف آن کرده است؟

به گزارش خودروتک به نقل از دنیای اقتصاد؛ اردیبهشت‌ماه سال جاری بود که سامانه یکپارچه تخصیص خودرو توسط وزارت صمت با جنجال و سروصدای زیادی راه‌اندازی شد، سامانه‌ای که البته عمری بیشتر از شش ماه نداشت و چند روز پیش با اعلام معاون صنایع حمل‌و‌نقل وزارت صمت از سیستم فروش خودرو حذف شد و با وجود ورود پرجنجال خود، خروج بی‌سروصدایی را تجربه کرد. سامانه یکپارچه تخصیص و فروش خودرو در بیست‌و‌پنجم اردیبهشت‌ماه شروع به کار کرد. مسوولین ذی‌ربط در شروع کار این سامانه مزایای مختلفی را برای ساماه یکپارچه برمی‌شمردند، از جمله اینکه این روش می‌تواند از تخلفات خودروسازان در فروش خودرو جلوگیری کند. به اذعان مسوولان صنعتی برخی از تولیدکنندگان به‌خصوص بخش خصوصی کشور در آشفته‌بازار خودرو به طور صوری اقدام به ثبت‌نام و قرعه‌کشی خودرو کرده حال آنکه عرضه به طور خیلی محدود صورت گرفته است و  خودروسازان مبادرت به فروش خودرو به نمایندگی‌های خود یا بازار به طور مستقیم کرده‌اند.

اما مزیت دیگری که برای این سامانه از آنها یاد می‌شد تخصیص عادلانه خودرو، افزایش امکان دسترسی مصرف‌کنندگان به خودرو، ایجاد شفافیت و رویه واحد در عرضه برای همه خودروسازان، همچنین افزایش تنوع و حق انتخاب برای مصرف‌کنندگان در هر دوره عرضه بود. با وجود این، عمر این سامانه از شش ماه تجاوز نکرد و به تصمیم وزارت صمت این سامانه از فروش خودرو حذف شد. با‌این‌حال در این سه دور قرعه‌کشی توسط سامانه فروش، حدودا 340هزار دستگاه خودرو عرضه شد، این در حالی است که وزارت صنعت وعده عرضه 200 تا 300هزار خودرو در هر دور از قرعه‌کشی را داده بود. نکته قابل‌توجه این است که در هر دوره هم تعداد خودروهای عرضه‌شده در سامانه روند کاهشی داشت.

حال پرسش اساسی آن است که ضرورت ورود و خروج سامانه یکپارچه تخصیص خودرو چه بوده است؟ اگر این سامانه از اساس نمی‌توانست این اهداف را برآورده کند چرا با هیاهو و تبلیغات و به‌رغم مخالفت خودروسازان وارد کار شد و اگر می‌توانست این اهداف را پیش ببرد، چرا حذف شد؟ پرسش‌هایی که وزارت صمت برای حذف این سامانه پاسخی به آنها نداده است. دلایلی که وزارت صمت برای خروج سامانه یکپارچه داده اما پاسخ‌های کلی‌تری است. معاون صنایع حمل‌و‌نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت در این مورد گفته است:‌ «در‌حال‌حاضر براساس اطلاعات دریافتی سه دوره فروش خودرو به صورت قرعه‌کشی در سامانه یک‌پارچه خودرو انجام شده و هم‌اکنون در بسیاری از شرکت‌ها تولید افزایش یافته است. به نحوی که در مراحل قبلی فروش محصولات آنها از مرحله قرعه‌کشی حذف شد.»

با‌این‌حال برخی از دست‌اندرکاران بازار خودرو، عامل مهم در حذف قرعه‌کشی خودروسازان (غیر از ایران‌خودرو) مانند سایپا را نه افزایش کافی تولید و عرضه بلکه کمبود تقاضا عنوان کردند. به طوری که در مرحله سوم قرعه‌کشی خودرو در سامانه یکپارچه که از قضا آخرین مرحله آن نیز بود، تنها خودروی سایپا که در قرعه‌کشی حضور داشت، ساینا بود که کمترین میزان تقاضا را نیز به خود اختصاص داده بود. شاهد دیگر بر این موضوع، فروش خودروی شاهین در بورس کالاست. با وجود آنکه 69 دستگاه از این خودرو در بورس کالا عرضه شدند ولی تنها 39 دستگاه از آن‌ها به فروش رسیدند که قیمت آنها نیز از همان قیمت پایه در‌‌نظر‌گرفته‌شده تجاوز نکرد. البته نباید فاصله قیمتی کم خودروهای سایپا در کارخانه و بازار را نادیده گرفت.

با‌این‌حال وزارت صمت تاکید دارد محصولات ایران‌خودرو نیز به‌تدریج از شمول قرعه‌کشی حذف خواهند شد. امید قالیباف، سخنگوی این وزارتخانه، در این رابطه گفته است:‌ «خودروهای عرضه‌شده توسط ایران‌خودرو نیز در نیمه دوم سال به‌تدریج از شمول قرعه‌کشی خارج خواهند شد. همچنین از ‌‌حدود یک ماه آینده خودروی تارا از قرعه‌کشی خارج شده و به‌تدریج سایر محصولات ایران‌خودرو تا پایان از شمول قرعه‌کشی خارج می‌شوند و طبق وعده وزیر صمت تا پایان سال جاری نیز قرعه‌کشی خودرو حذف خواهد شد».

با توجه به اظهارات مسوولان صنعتی کشور، حذف سامانه بیشتر در راستای رشد تولید و کاهش قیمت کارخانه و بازار برخی محصولات عنوان شده؛ حال آنکه در اهداف راه‌اندازی این سیستم موضوعاتی همچون شفافیت در عرضه، رویه واحد فروش و افزایش تنوع و حق انتخاب مشتریان مورد‌نظر بوده است. بنابراین به نظر می‌رسد با در نظر گرفتن اهداف مذکور، تنها رشد تولید دلیل حذف آن نیست بلکه اصرار بدون موضوعیت این وزارتخانه در فروش و دخالت همیشگی در سازوکار عرضه و تقاضا، آن را با شکست مواجه کرده است.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها