کد خبر : 80232

وزارت صمت به دنبال تشکیل کنسرسیومی در بخش خصوصی صنعت خودرو با هدف رقابت‌پذیری و رفع انحصار خودرو در کشور است. به نظر می‌رسد دولت با تشکیل این کنسرسیوم به دنبال احیای قطب سوم خودروسازی است؛ قطبی که این‌بار قرار است از مسیر بخش خصوصی شکل بگیرد. از سال ۹۷ بسیاری از خودروسازان خصوصی تعطیل شده‌اند یا با پایین‌ترین ظرفیت تولیدی فعالیت می‌کنند.

به گزارش خودروتک به نقل از دنیای اقتصاد ، پروژه تشکیل قطب سوم خودروسازی کشور که از اواخر دهه ۸۰ کلید خورد، ظاهرا این روزها وارد فاز تازه‌ای شده و به نظر می‌رسد گزینه جدید دولت برای ایجاد این قطب، «خودروسازان خصوصی» است.

آن طور که معاون حمل‌و‌نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت عنوان کرده، دولت به دنبال ایجاد کنسرسیوم بین شرکت‌های فعال در بخش خصوصی صنعت خودرو است. منوچهر منطقی با بیان اینکه در کشور دو گروه خودروسازی (شامل ایران‌خودرو و سایپا به عنوان شرکت‌های وابسته به دولت و شرکت‌های بخش خصوصی) داریم، گفته «گروه اول ۹۰درصد بازار را در اختیار دارد و گروه دوم یعنی خودروسازان خصوصی از تیراژ پایینی برخوردار هستند و وزارت صمت در تلاش است با ایجاد کنسرسیوم بین آنها (گروه دوم)  ظرفیت‌ها را (در حوزه کمی و کیفی) بیشتر کند.»

وی تاکید کرده خودروسازان خصوصی محصولات مونتاژی و به‌روزتری عرضه می‌کنند و با توجه به کیفیت بالاتر، مورد اقبال مشتریان هستند.   طبق آنچه از دل اظهارات معاون حمل‌ونقل وزارت صنعت، معدن و تجارت بر‌می‌آید، به نظر می‌رسد دولت قصد دارد پروژه تشکیل قطب سوم خودروسازی را که به نوعی به کما رفته بود، از مسیر «خصوصی‌ها» احیا کند. پروژه تشکیل قطب سوم خودروسازی به این منظور شکل گرفت که رقیبی داخلی برای دو غول صنعت خودروی کشور (ایران‌خودرو و سایپا) ایجاد شود تا آنها را به سمت ارتقای کیفیت و توسعه محصول ببرد.

 

در واقع ازآنجاکه ایران‌خودرو و سایپا به دلایل مختلف رفتاری انحصاری در بازار خودرو داشته و دارند، معمولا بحث ایجاد رقابت و رقیب‌تراشی برای آنها در راستای رفع این انحصار مطرح بوده و تشکیل قطب سوم یکی از راهکارها به حساب می‌آید. پیش‌تر قرار بود پروژه قطب سوم از صفر و با کمک شرکت‌های خارجی شروع شود، اما به دلایل مختلف به‌خصوص تحریم و البته مانع‌تراشی‌های داخلی، این اتفاق رخ نداد. به عنوان مثال در دوره‌ای قرار بود در یکی از مناطق آزاد کشور و با مشارکت خودروسازان خارجی، کارخانه‌ای تاسیس شود و در قالب قطب سوم خودروسازی فعالیت کند. حتی صحبت‌هایی نیز مبنی بر مذاکرات با نیسان موتورز ژاپن در این پروژه مطرح شد، اما سرانجامی نیافت.

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها