کد خبر : 80201

آیین‌نامه واردات خودرو ابطال می‌شود؟

 آیین‌نامه واردات خودرو ابطال می‌شود؟

با توجه به انتقاداتی که به آیین‌نامه واردات خودرو وارد است، مجلس می‌گوید که توانایی ابطال آن را دارد.

به گزارش خودروتک به نقل از ایسنا، سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی درباره آیین‌نامه واردات خودرو، بیان کرد: مجلس برای ساماندهی بازار خودرو، واردات را به تصویب رساند. انتظار داریم آیین‌نامه نوشته شده اهداف قانون‌گذار را مدنظر قرار دهد و در چهارچوب قانون مصوب مجلس باشد. البته بنده هنوز این آیین‌نامه را مطالعه نکرده‌ام، اما اگر آیین‌نامه چهارچوب قانون مصوب مجلس را زیرپا بگذارد مجلس می‌تواند آن را باطل کند.

روح‌الله عباس‌پور تاکید کرد: واردات خودرو جزو ضرورت‌هاست. برای اینکه یک رقابت در صنعت خودرو در راستای ارتقای کیفیت شکل بگیرد و شاهد کاهش قیمت تمام شده خودرو و حمایت از مصرف‌کننده باشیم، واردات خودرو ضروری است. هدف اصلی قانون‌گذار از تصویب واردات خودرو همین موضوع است.

عباس‌پور در پایان تاکید کرد: ما در سال ۱۳۸۶ قانون حمایت از مصرف‌کننده خودرو را به تصویب رساندیم و قانون جدیدی که در مجلس برای ساماندهی بازار خودرو به تصویب رسیده است برای حمایت واقعی از مصرف‌کننده خودرو است. آیین‌نامه واردات خودرو نیز باید در چهارچوب قانون باشد در غیر این صورت قابل قبول نخواهد بود.

روز گذشته نیز مهدی عسگری، بکی دیگر از اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در رابطه با آیین‌نامه واردات خودرو گفت که این آیین‌نامه انتقال تکنولوژی، ارتقا کیفیت و رقابت جدی با محصولات داخلی را تأمین نکرده است.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها