کد خبر : 79719

حالا منتظر دستورالعمل واردات خودرو هستیم!

حالا منتظر دستورالعمل واردات خودرو هستیم!

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: دستورالعمل اجرایی واردات خودرو باید توسط وزارت صمت تهیه شود که این کار به زودی انجام خواهد شد.

به گزارش خودروتک به نقل از ایرنا، محمد جواد حاجی حسینی روز دوشنبه در حاشیه افتتاح و بازدید از ۲ واحد صنعتی استان قم ابراز داشت: آیین نامه واردات خودروهای خارجی را معاون اول رئیس جمهور ابلاغ کرده و مصوبه آن از سوی دولت به دست ما رسیده است و وزارت صمت قانونا یک ماه فرصت دارد که آیین نامه مربوطه را تدوین کند.

وی همچنین در پاسخ به سوالی در زمینه مشکل صادرکنندگان کالا به کشورهای همسایه در بازگشت سرمایه به صورت ریالی به جای ارزی گفت: بانک مرکزی ایران برنامه ریزی هایی داشته است و جلساتی با تولیدکنندگان و معاون صنایع وزارت صمت برای حل این مشکل ترتیب داده است.

وی اظهار داشت: صادرکنندگان در برگشت ارز به کشور مشکلاتی دارند و البته هر کجا بخش خصوصی حضور دارد، آن بخش موفق تر عمل کرده است.

معاون وزیر صمت افزود: در بازگشت ارز دنبال این هستیم که در راستای تهاتر به واردات مواد اولیه کمک کنیم و امیدواریم مشکلات تولیدکنندگان و صنعتگران حل شود.

وی بیان کرد: واحدهای تولیدی که مشکل وسعت پایین مکانی برای کار تولید داشته و نیاز به توسعه دارند باید به شهرک های صنعتی بروند و مشکلاتی که در حوزه صنعت دارند در آن مکان آسان تر پیگیری می شود.

همزمان با هفته دولت یک واحد تولیدی کفش در استان قم با حضور معاون حقوقی و امور مجلس وزارت صنعت، معدن و تجارت به بهره برداری رسید.

معاون وزیر صمت همچنین امروز در دومین برنامه سفر خود به قم از یک شرکت تولید کننده پروفیل آلومینیوم در شهرک صنعتی امید قم بازدید کرد.

حاجی حسینی در ادامه سفر یکروزه خود جلسات و دیدارهایی با مقامات حوزوی، تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) و تجار و صنعتگران بخش خصوصی خواهد داشت.

منبع: ایرنا

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها