کد خبر : 79684

مدیرکل دفتر خودرویی وزارت صمت گفت: خودروی اقتصادی مشترک ایران خودرو و سایپا با قیمت ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان از اواسط سال آینده راهی بازار خواهد شد.

به گزارش خودروتک به نقل از صدا وسیما ؛ شش ماه بعد از دستور رئیس جمهور مبنی بر تولید خودروی اقتصادی، نخستین خودروی اقتصادی سگمنت A با حداکثر توان موتور ۷۰ تا ۷۵ اسب بخار رونمایی شد که از اواسط سال آینده به طور مشترک توسط ایران خودرو و سایپا تولید خواهد شد.
 
آقای عبدالله توکلی مدیرکل دفتر خودرویی وزارت صمت گفت: برای تولید این خودرو در سایت‌های طراحی و تولید قطعه سازان و خودروسازان، نوآوری‌هایی بکار رفته که هزینه‌های تولید را کاهش می‌دهد.
وی برنامه تحولی خودرو را شامل ۷ فصل دانست و افزود: تعیین وضع موجود، مسائل صنعت خودرو، مقاصد، راهبردها، ساز و کار‌ها در حوزه قیمت و کیفیت، نقشه راه و الزامات از مسائل و مشکلات حوزه خودرو است که وزارت صمت برای آن‌ها برنامه دارد.
 
توکلی گفت: مقاصد کلان صنعت خودروی سبک در افق ۱۴۰۴ ارائه شده که بر این اساس، میزان تولید خودرو به ۳ میلیون دستگاه در سال ۱۴۰۴ خواهد رسید و میانگین مصرف سوخت خودرو‌های تولیدی نیز ۶.۸ لیتر به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر پیمایش خواهد بود.
 
وی افزود: استفاده از پلتفرم هام و هم افزایی میان خودروساز‌ها برای دستیابی به اهداف و رسیدن به مقیاس اقتصادی تولید از مواردی است که می‌تواند نویدبخش تحول در صنعت خودروی کشور شود.
 
آقای رضایی منش معاون جدید تحقیقات، طراحی و تکوین محصول ایران خودرو نیز در این باره گفت: در صورتی شرکت‌های خودروسازی در خودرو‌های اقتصادی سودخواهند داشت که میزان تولید بالاتری در مقایسه با بقیه محصولات داشته باشند و در تولید خودروی اقتصادی نیز اصل بر میزان بالای تولید است.
ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها