کد خبر : 79558

خودروی ایرانی-روسی ساخته می شود

خودروی ایرانی-روسی ساخته می شود

علیرضا پیمان پاک معتقد است نمایشگاه اتومبیلیتی مسکو شروع جدی برای همکاری‌های بزرگ میان ایران و روسیه در حوزه تولید خودرو و مهم‌تر از آن حوزه‌های تامین و صادرات قطعات خودرو خواهد بود.

به گزارش خودروتک به نقل از اکو ایران، رییس سازمان توسعه تجارت گفت شرایط برای گسترش همکاری میان ایران و روسیه چه در زمینه تولید خودرو و چه در تامین قطعات فراهم شده است.

براساس اظهارات این مقام مسئول پروژه‌های مشترکی هم میان شرکت‌های ایرانی و روسیه‌ای در حوزه تولید خودرو و قطعات آن تعریف خواهد شد تا زمینه‌های لازم جهت ارتقای صنعت خودرو در هر دو کشور را ایجاد کند.

پیمان‌پاک در حاشیه مراسم افتتاحیه نمایشگاه اتومبیلیتی مسکو گفت: حوزه خودرو ، قطعات خودرو و زنجیره ارزش مرتبط با خودرو از محورهای مهمی است که زمینه‌ساز توسعه روابط اقتصادی و افزایش همکاری‌های تجاری دو کشور را گسترش می‌شود.

رییس سازمان توسعه تجارت تاکید می کند حضور در نمایشگاه خودروی روسیه فرصت مناسبی است تا شرکت‌های قطعه ساز و خودروساز ایرانی با حضور فعال و جدی در بازار خودروی بتوانند توانمندی‌ها و ظرفیت‌های فنی خود را به نمایش بگذارند.

آن طور که پیمان پاک می گوید دولت از بخش خصوصی برای حضور موثر در این نمایشگاه حمایت کافی کرد.

رییس سازمان توسعه تجارت با اشاره به نشست‌های مختلفی که در حاشیه اسین نمایشگاه امکان برگزاری دارد گفت قرار است م چندین نشست تخصصی و B۲B میان متخصصان ایرانی و خارجی در حوزه‌های مرتبط با صنعت خودرو برگزار شود.

نمایشگاه خودروی مسکو امروز آغاز شده و تا سوم شهریورماه ۱۴۰۱ ادامه دارد.

ارسال نظر

دیگر رسانه ها