کد خبر : 79531

دستور رییس‌جمهوری برای عدم شماره گذاری خودروهای بی‌کیفیت داخلی

 دستور رییس‌جمهوری برای عدم شماره گذاری خودروهای بی‌کیفیت داخلی

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا از دستور رئیس‌جمهوری برای عدم شماره‌گذاری خودروهای بی‌کیفیت و ناایمن داخلی و وارداتی خبر داد و گفت:‌سازمان استاندارد در حوزه کیفیت خودروها کوتاهی کرده است.

به گزارش خودروتک ، سردار سیدکمال هادیانفر در حاشیه نشست تخصصی روسای پلیس راهور با مدیران کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در پاسخ به پرسش تسنیم مبنی بر این‌که پلیس همواره از کیفیت و ایمنی خودروهای تولید داخل انتقاد می‌کند چرا از ابزار عدم شماره‌گذاری خودروهای بی‌کیفیت استفاده نمی‌کنید، اظهار کرد: همواره این موضوع مطرح است که چرا پلیس با وجود انتقاد از ناایمن بودن خودروهای تولید داخل و آتش‌سوزی،‌همچنان این خودروها را پلاک می‌‌کند.

وی ادامه داد:‌ مشکل وجود نقص در قانون است؛‌در قانون به صراحت آمده که برای شماره‌گذاری خودروهای سبک، سنگین و... چند مرجع باید تاییدیه صادر کنند. وزارت صمت،‌سازمان محیط زیست و سازمان استاندارد، سازمان‌هایی هستند که تاییدیه ایمنی و کیفیت را برای خودروها صادر می‌کنند و بر اساس قانون پلیس مکلف است خودروهای تولید داخل و وارداتی را شماره‌گذاری کند.

 رییس پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا یادآور شد: برای رفع این خلاء قانونی  با رییس‌جمهوری جلسه‌ای برگزار کردیم و وی تاکید کرد چنانچه پلیس احساس کرد در رابطه با ایمنی و کیفیت خودرها کوتاهی صورت می‌گیرد حتما جلو شماره‌گذاری گرفته شود.

هادیان‌فر با بیان این‌که سازمان استاندارد در دوره‌های گذشته در این زمینه کوتاهی کرده است، گفت:‌ اراده مجلس، کمیسیون اصل ۹۰، کمیسیون صنعت، کمیسیون عمران و کمیسیون شوراها برای جلوگیری از شماره‌گذاری خودروهای بی‌کیفیت وجود دارد و این مقوله نباید رها شود. مخصوصا از سوی رسانه‌ها و خبرنگاران.. ما باید به معنای واقعی به تولید خودرو ملی برسیم یعنی ۲۶۰۰ قطعه را در داخل و با کیفیت استاندارد تولید کنیم.

 
منبع: تسنیم

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها