کد خبر : 79299

سازمان استاندارد دوباره جواب پلیس را داد

سازمان استاندارد دوباره جواب پلیس را داد

​رئیس سازمان ملی استاندارد با بیان اینکه تعهداتی که خودروسازان از قبل دارند باید انجام دهند، گفت: هر چند خودروسازان بر اساس تعهدات ۱۵ گانه باید برای این تعهدات اجازه میگرفتن و در این رابطه تخطی کرده‌اند.

به گزارش خودروتک ، مهدی اسلام پناه در نشستی با خبرنگاران مبنی بر اینکه چرا خودروسازان در ایفای تعهدات خود در خودروهایی که توقف تولید دارند تعلل می کنند، گفت: پنج نوع خودرو شامل تیبا، تیبا 2، سمند، ساینا و 405 slx دیگر تولید نمی‌شود. البته تعهداتی که خودروسازان از قبل دارند باید ارائه شوند. هر چند خودروسازان بر اساس تعهدات 15 گانه باید برای این تعهدات اجازه میگرفتن و در این رابطه تخطی کرده‌اند.

وی در واکنش به اظهارات پلیس راهور که اخیرا گفته بود کیفیت خودروهای تولید داخل هیچ تفاوتی با گذشته نکرده، افز‌ود: اگر طبق قانون سازمان ملی استاندارد در این رابطه  مرجعیت دارید، بگذارید به وظایف خود عمل کنیم. اگر هم پلیس مرجعیت دارد برود به وظایفش عمل کند.

اسلام پناه در خصوص اینکه آیا احتمال توقف تولید تعداد بیشتری از خودروها است، گفت: هدف کسب ایمنی، استانداردسازی، رضایت مشتری و سلامت است. بر این اساس هر کالایی این موارد را پاس نکند، ممکن است مشمول بررسی، نظارت و کنترل باشد.

وی از برنامه‌ریزی این سازمان برای تقویت عضویت‌ها در پیمان‌های بین‌المللی و افزایش سهم ایران در تجارت حلال خبر داد و گفت: با وجود شرایط جنگی و مشکلات تامین کالاهای اساسی در جهان، در ایران ذخیره سازی کالاهای اساسی استاندارد مطلوب است.

 
 
منبع: تسنیم

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها