کد خبر : 78441

پشت پرده اتفاقات مربوط به رونمایی بحث برانگیز از خودروی جدید ریرا

پشت پرده اتفاقات مربوط به رونمایی بحث برانگیز از خودروی جدید ریرا

چند روز گذشته در حرکتی عجیب و به دور از رسم معمول، ایران خودرو از اولین کراس اوور خود به طور ناقص رونمایی به عمل آورد. قطعا مراسم رونمایی یک محصول و معرفی آن مهمترین بخش از پروسه بازاریابی و معرفی یک محصول جدید خواهد بود. جایی که شما برای مخاطب خود قصه آنچه انجام داده اید و آنچه انجام خواهید داد را در کنار ویژگی محصول شرح خواهید داد

به گزارش خودروتک به نقل از عصر ایران ، بد نیست نگاهی به رونمایی محصولات اخیر و معتبر در سطح جهانی داشته باشیم ، متخصصان آن شرکت در حوزه مهندسی ، طراحی و بازاریابی به تناسب تخصص خود در مورد محصول و بازار هدف آن و در سطح کلان مدیران ارشد استراتژی و هدف مجموعه خود و تاثیر گرفتن این محصول از خط و مشی کلی را تعریف می کنند و برخی دیگر برای جذابیت بیشتراز خبرگان تاثیرگذار دعوت می کنند تا به تناسب جذابیت و تخصص خود در  معرفی محصول تاثیرگذار باشند.

محیط رونمایی به لحاظ دکوراسیون و فضا سازی با شخصیت محصول و داستان شروع خلق محصول کاملا منطبق است . متاسفانه ما در این رونمایی با مجموعه عواملی بی ربط و نامنظم روبرو هستیم.

رونمایی به سبک ریرا !، آیا خودروسازان داخلی به مفاهمیم بازاریابی اهمیت می دهند؟

 
 

آنچه در عمل نشان داده شد چهره ایی گنگ و شتاب زده از خودرویی که چون تارا که فیس لیفتی از پژو 301 بود، اینار ری را فیس لیفتی از پژو 2008 است. خوب یا بد مد نظر نیست چراکه ری را باید به بازار بیاید و تحت آزمون مصرف کنندگان قرار گیرد و نمره قبولی یا ردیش در دست مصرف کنندگان ایرانی است و نحوه قیمت گذاری و عرضه اما آنچه هدف این نقد است معرفی غیر حرفه ایی و شتابزده و تحت تاثیر مسائل سیاسی که می تواند در بدو ورود بر روی یک محصول از دید افراد حرفه ایی و رسانه ها که در اصل مروج و منبع رجوع برای اطلاعات و خرید محصول جدید هستند تاثیر منفی ایجاد کند.

یادمان باشد ری را و ری راها را باید با سبکی متفاوت عرضه کرد گرچه همیشه برای خودروسازان در بازار مهندسی شده صف خرید وجود دارد اما همین عادت بد باعث شده تا مسائل حرفه ایی و شخصیت دهی به محصول هیچ گاه شکل نگیرد.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها