کد خبر : 76980

قرار است قیمت لاستیک خودرو افزایش بیابد؟

قرار است قیمت لاستیک خودرو افزایش بیابد؟

نامه ای مبنی بر افزایش قیمت توسط تولید کننده تایر در فضای مجازی منتشر شد که مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی لاستیک، روغن و فیلتر آن را تکذیب کرد.

به گزارش خودروتک به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، لاستیک خودرو از یکشنبه ۸ خرداد  ۱۴۰۱ در گروه تایر‌های رادیال سواری و تایر‌های کشاورزی بایاس بین ۲۵ تا ۳۰ درصد گران شده است اما از طرف دیگر  مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی لاستیک، روغن و فیلتر می گوید:  تاکنون هیچ مصوبه ای مبنی بر افزایش نرخ لاستیک و روغن موتور به ما ابلاغ نشده است.

 آل سارا درباره تفاوت قیمت مصرف کننده و مبلغ عرضه از سوی فروشندگان و سرویس کاران روغن گفت: به دلیل کمبود عرضه در بازار، افزایش قیمت محصولات روغنی تا حدودی اجتناب ناپذیر است.

او  وجود واسطه ها در بازار را دلیل دیگر تفاوت قیمت مصرف کننده و عرضه عنوان کرد.

پارسال اعضای انجمن صنفی صنعت تایر طی نامه‌ای به وزارت صمت اعلام کرده بودند که قیمت تایر باید ۴۰ درصد گران شود چرا که قیمت مواد اولیه افزایش یافته است و کارخانه‌های تولید کننده در حال زیان هستند، اما این درخواست رد شد.

 مصطفی تنها کارشناس صنعت تایر گفته بود قیمت مصوبی که در خصوص تایر اعلام شده مربوط به دی ماه سال ۹۹ است و همین عامل باعث شده زیان کارخانه زیاد شود.

نامه

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها