کد خبر : 76943

زمان احتمالی نهایی شدن آیین نامه واردات خودرو مشخص شد

زمان احتمالی نهایی شدن آیین نامه واردات خودرو مشخص شد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: خودروسازان داخلی انگیزه‌ای برای افزایش کمیت و کیفیت خودرو ندارند، زیرا مردم ناچارند برای خرید خودرو‌های بی‌کیفیت و گران صف بکشند.

به گزارش خودروتک به نقل از صدا و سیما ؛ آقای علی جدی در ارتباط با رسانه ملی (رادیو اقتصاد) با اشاره به نابسامانی بازار خودرو در سال‌های اخیر افزود: صنعت خودروسازی با ۳ مشکل کیفیت، کمّیت و قیمت روبه‌رو است؛ از آنجا که نیاز کشور سالانه حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار دستگاه است، اما تولید خودروسازان در بهترین حالت نیز کمتر از یک میلیون دستگاه است، باید بخشی از این کمبود با واردات رفع شود.
 
وی اضافه کرد: برای ترغیب خودروسازان به افزایش کیفیت و رشد تعداد تولید باید در بازار داخل رقابت ایجاد شود که برای تحقق این مهم از یک سو باید از ظرفیت بخش خصوصی استفاده شود و از سوی دیگر بستر واردات خودرو را فراهم کرد.
 
این نماینده مردم در مجلس یازدهم درباره شرایط واردات خودرو، نیز گفت: واردات باید به گونه‌ای انجام شود که از یک سو نیاز بازار تامین و با انتقال فناوری روز دنیا زمینه ارتقا کیفیت فراهم شود و از سوی دیگر برای صنعت خودروسازی نیز آسیبی ایجاد نشود.
 
جدی در پاسخ به این سوال که برخی از منتقدان می‌گویند واردات خودرو مُسکن کوتاه مدت است؛ گفت: عرضه و تقاضا مشخص است هر میزان واردات خودرو داشته باشیم به همان اندازه از نیاز ما در کشور رفع و توازن ایجاد می‌شود ضمن اینکه با واردات به راحتی قیمت‌ها کاهش می‌یابد و برخی از مشکلات حوزه خودرو برطرف می‌شود.
 
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره زمان آغاز واردات خودرو گفت: وزارت صمت باید آیین نامه‌ها را آماده کند فکر می‌کنم تا پایان خرداد ماه نهایتاً می‌توانند این موضوع را عملیاتی کرده و ثبت سفارش را آغاز کنند.
ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها