کد خبر : 76849

شروط سازمان استاندارد برای تولید سمند و تیبا

شروط سازمان استاندارد برای تولید سمند و تیبا

سرپرست دفتر نظارت بر اجرای استاندارد صنایع فلزی سازمان ملی استاندارد از دو شرط تعیین شده برای تداوم تولید تیبا و سمند خبر داد.

به گزارش خودروتک به نقل از خبرگزاری صداوسیما؛ مهدی انگورج با بیان این مطلب در ارتباط زنده با رسانه ملی گفت: بر اساس شرح وظایف معمول این دفتر و گزارش‌های ارسالی درباره عیوب پر تکرار خودرو‌های سمند تیبا صندوقدار و تیبا ۲ مشمول مصادیق بند ۶-۴-۴-۱ دستورالعمل تایید نوع خودرو شدند که بر اساس آن تا رفع این عیوب پرتکرار از تمدید پروانه اعتبار آن‌ها فعلا جلوگیری شده است.

سرپرست دفتر نظارت بر اجرای استاندارد صنایع فلزی سازمان ملی استاندارد در ادامه درباره ساز و کار تمدید دوباره اعتبار ایمنی این خودرو‌ها افزود: در این باره ۲ موضوع مطرح می‌شود که اصلی‌ترین آن عیوب پرتکرار است که خودروساز بایستی نسبت به رفع این عیوب اقدام کند و صحه گذاری لازم از طریق سازمان ملی استاندارد ایران انجام شود.

انگورج با اشاره به موضوع دیگر یادآور شد: نکته دیگری که در پی این رفع عیوب ممکن است پیش بیاید این است که بر اساس آخرین تایید که برای این خودرو‌ها انجام شده بود درجه بندی‌های تامین کننده قطعات آن‌ها که مشمول استاندارد اجباری بودند بسیار تغییر کرده که سازمان ملی استاندارد آن‌ها را مجددا رصد خواهد کرد تا دوباره این تایید از سازمان ملی استاندارد انجام شود. 

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها