کد خبر : 76690

دبیر انجمن صنایع همگن قطعه سازی گفت: در طول سال حدود دو و نیم میلیارد دلار قطعات اولیه برای تولید خودرو وارد می شود. قطعات یدکی از کشورهای مختلف به ایران وارد می شود.

به گزارش خودروتک به نقل از آنا، وی با اشاره به قاچاق دو میلیارد دلاری قطعات خودرو، تصریح کرد: نیاز صنعت خودرو به ساخت هر خودرو تقریبا 1500 تا 1700 یورو ارز است، در واقع به دلیل اینکه برخی قطعات در کشوری که داریم تولید نمی شود. برای تولید 1500 یورو ارز برای هر خودرو. از کشور خارج شوید.

محبی نژاد با بیان اینکه خوشبختانه در سال های اخیر بخشی از نیاز خودروسازان کشور تامین شده است، اذعان داشت: در گذشته بیش از 3 هزار دلار ارز برای تامین قطعات خودرو از کشور صادر شده و حرکت تولید داخلی آغاز شده است. در کشور ارزش گذاری شد.صنعت کشور به زیر 2000 دلار سقوط کرد و این کاهش ارزش صنعت خودرو به دلیل فعالیت شرکت های دانش بنیان بود.

دبیر انجمن صنایع همگن قطعه سازی با بیان اینکه شرکت های دانش بنیان می توانند سایر قطعات ضروری و الکترونیکی خودرو را با هدف درست تولید کنند، یادآور شد: در برخی از بخش های صنعت خودرو مانند پلیمرهای مهندسی نیازمند سرمایه گذاری های کلان هستیم. در واقع در این بخش ها هم به فعالیت شرکت های دانش بنیان و هم به سرمایه گذاری دولتی و خصوصی نیاز داریم.

محبی نژاد با بیان اینکه دولت یا بخش خصوصی می توانند با نیازسنجی بازار خودرو سرمایه گذاری کنند، اذعان داشت: باید هم مولفه تیراژ و هم تنوع را در نظر بگیرند.

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها