کد خبر : 75722

یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به پایان مدت ۴ ساله مصوبه شورای هماهنگی اقتصادی سران سه قوه درباره ممنوعیت واردات خودرو به دلیل محدودیت‌های منابع ارزی طی یک ماه آتی، تاکید کرد: چنانچه دولت قصدی برای تمدید این ممنوعیت نداشته باشد، مانعی برای واردات خودرو وجود ندارد.

به گزارش خودروتک به نقل از ایسنا، مصطفی طاهری با تاکید بر اینکه ممنوعیت موجود برای واردات خودرو مرتبط به مجلس نیست و قانونی در این زمینه به تصویب نرسیده است، گفت: مدت تعیین شده برای ممنوعیت واردات خودرو که در سال ۱۳۹۷ به تصویب شورای هماهنگی اقتصادی سران سه قوه رسید، در اردیبهشت ماه سال‌جاری به اتمام می‌‌‌رسد.

وی با بیان اینکه دولت باید برای واردات آیین‌‌‌نامه‌‌‌های اجرایی مربوطه را تدوین کند، خاطرنشان کرد: با توجه به نبود ممنوعیت قانونی برای واردات خودرو، در صورتی که دولت قصدی برای واردات داشته باشد، خودش باید برای تامین ارز لازم در این خصوص تصمیم‌گیری کند.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس همچنین با تاکید بر اینکه مجلس نسبت به واردات خودرو نظر مثبتی دارد، اظهار کرد: در مجموع موافق واردات خودرو به کشور و اعمال سقفی برای خودروهای وارداتی هستم و با توجه به اینکه هرچقدر ارزبری کمتر باشد به نفع کشور است، معتقدم که نباید خودروهای خیلی لوکس و گران‌قیمت وارد شوند.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها