کد خبر : 75300

ورود دادستانی به ماجرای کارواش های خیابانی در یوسف آباد تهران

ورود دادستانی به ماجرای کارواش های خیابانی در یوسف آباد تهران

معاون دادستان تهران با توجه به استمرار معضل ماشین‌شویی در نهرهای آب محله یوسف آباد تهران که از مصادیق تهدید علیه سلامت و بهداشت عمومی است، دستور توقیف اتومبیل‌های متخلف و تهدیدکنندگان سلامت مردم را صادر کرد.

به گزارش خودروتک به نقل از ایرنا، المیرا نقی زاده  با اشاره به مطالبه عمومی مردم مبنی بر برخورد با معضل ماشین شویی در خیابان های یوسف آباد و جهان آرا با استفاده از نهرهای آب قنات یوسف آباد، اظهار داشت: با توجه به گزارش‌های مردمی متعدد، این دادسرا از منظر حفظ حقوق عامه به موضوع ورود و با پیگیری وضعیت از شهرداری منطقه، نیروی انتظامی و پلیس راهور اقدام به ساماندهی کرد.

معاون دادستان تهران تصریح کرد: در همین راستا، اطلاع رسانی همگانی از طریق نصب بنرهای هشداردهنده در مورد آلودگی شدید آب برای اهالی محل، محیط زیست و افراد متخلفی که اقدام به شستشوی اتومبیل کردند حتی آلودگی خودروهایی که به این طریق شست و شو می شوند؛ انجام شد همچنین نیروی انتظامی و پلیس راهور نسبت به شناسایی متخلفان، اخذ تعهد و جریمه اتومبیل‌های متخلف اقدام کردند.

سرپرست دادسرای جرایم پزشکی اضافه کرد: با وجود اینکه اجرای اقدامات فوق، نتایج خوبی در بر داشت ولی تعدادی از افراد متخلف همچنان به ارتکاب رفتار مجرمانه حرفه‌ای و سازمان یافته خود به لحاظ داشتن منفعت مالی اصرار دارند.

معاون دادستان تهران تصریح کرد: در نهایت و با توجه به تشدید مطالبات مردمی و دریافت گزارش‌های متعدد مبنی بر ایجاد ترافیک در منطقه، وقوع جرایم و تخلفات جانبی و ایجاد مزاحمت برای اهالی همچنین با توجه به گزارش مرکز بهداشت شمال غرب تهران درباره آلوده شدن نهرهای آب منطقه و اثرات مخرب بهداشتی و زیست محیطی، برخورد قضایی با این معضل در دستور کار قرار گرفت و دستور برخورد قضایی مطابق مقررات با متخلفان و توقیف خودروها خطاب به کلانتری ۱۲۵ یوسف آباد و پلیس راهور منطقه صادر شد.

این مقام قضایی با بیان اینکه حدود ۲۵ نفر در این منطقه به شستشوی اتومبیل در کنار خیابان می پردازند، تأکید کرد: پیگیری قضایی برای رفع این معضل تا حصول نتیجه نهایی ادامه دارد.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها