کد خبر : 75273

عضو هیات‌رئیسه مجلس گفت: دولت سهام اندک و کمتر از ۵ یا ۶‌درصد در ایران‌خودرو و سایپا دارد، اما حتی مدیرعامل را هم دولت انتخاب می‌کند.

به گزارش خودروتک به نقل از فارس : علیرضا سلیمی با تاکید بر اینکه از واگذاری سهام ایران‌‌‌خودرو و سایپا به بخش خصوصی حمایت می‌‌‌کنیم، گفت: امیدواریم هر چه سریع‌تر این تصمیم اجرایی شود.
 
سلیمی اضافه کرد: برای کوتاهی دست دولت از این خودروسازی‌‌‌ها، حتما باید سهام دولت واگذار شود و این شرکت‌ها خصوصی شده و مدیریت را در دست بگیرند.
 
نماینده مردم محلات در مجلس تصریح کرد: اکنون تحت فشار فلان مسوول یا فلان مقام، این خودروسازی‌‌‌ها نیروی مازاد جذب می‌کنند که در نتیجه حدود ۳۰‌هزار نیروی مازاد دارند، این در حالی است که بخش خصوصی حساب و کتاب درستی دارد.
 
وی ادامه داد: در حالی که عموما شرکت‌های تحت مدیریت بخش خصوصی بهره‌‌‌وری بالایی دارند، اما الان خودروسازها با تصمیم‌گیری‌‌‌های دولتی با زیان انباشته عجیبی مواجه هستند و علاوه بر مشکلات متعدد در تامین مالی، محصولاتشان کیفیت پایینی دارد.
 
سلیمی در ادامه با اشاره به پیگیری‌‌‌های مجلس در این باره گفت: از رئیس‌جمهور تشکر می‌‌‌کنیم که صریحا دستور داد که سهام این دو مجموعه هر چه سریع‌تر واگذار شود، البته مدیریت آن نیز باید کلا به بخش خصوصی منتقل شود.
 
همچنین عضو هیات‌رئیسه مجلس در پایان تاکید کرد: مردم نباید زیان انباشته خودروسازها را پرداخت کنند، اما اکنون خودروسازها از جیب مردم ارتزاق می‌کنند، بنابراین باید دست خودروسازها از جیب مردم بیرون بیاید و این چاره‌ای جز واگذاری سهام ایران‌‌‌خودرو و سایپا و استقرار مدیریت حرفه‌‌‌ای غیردولتی ندارد.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها