کد خبر : 75268

فرد تعمیرکار در صورتی که به صورت عامدانه و آگاهانه از لوازم تقلبی و قاچاق استفاده کند، جرم محسوب می‌شود. وی افزود: همچنین اگر یک شرکت بیمه‌‌‌ کالای قاچاق را بیمه کند جرم محسوب می‌شود.

به گزارش خودروتک به نقل از فارس : معاون صنایع عمومی وزارت صمت گفت: استفاده آگاهانه و عامدانه تعمیرکاران خودرو از لوازم یدکی قاچاق و تقلبی جرم محسوب می‌شود. محمدمهدی برادران در حاشیه جلسه مشترک کارگروه مبارزه با قاچاق گفت: در قالب ۱۲ راهبرد اصلی و ۳۸ اقدام کلیدی موضوع مبارزه با کالاهای قاچاق و تقلبی را دنبال می‌‌‌کنیم که امیدواریم به ثباتی در سطح رضایت عمومی مردم و اطمینان خاطر در سطح بازار برسیم.
 
وی افزود: بر اساس افکار‌سنجی صورت گرفته در سطح عمده‌‌‌، مردم لوازم یدکی خارجی را کالای اصل نمی‌‌‌دانند. معاون صنایع عمومی وزارت صمت با تاکید بر اینکه ابلاغ اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا اقدام خوبی بود، اظهار کرد: بر اساس اختیارات جدیدی که برای برخورد با متخلفین وجود دارد، اگر خدماتی ارائه شود و این خدمات به فرآیند قاچاق کالاها کمک کند جرم خواهد بود.
 
برادران بیان کرد: به عنوان مثال فرد تعمیرکار در صورتی که به صورت عامدانه و آگاهانه از لوازم تقلبی و قاچاق استفاده کند، جرم محسوب می‌شود. وی افزود: همچنین اگر یک شرکت بیمه‌‌‌ کالای قاچاق را بیمه کند جرم محسوب می‌شود.
 
بنابراین مجموعه این اقدامات باعث می‌شود تا هر فردی مسوولیت اجتماعی خود را بپذیرد و به این ترتیب به یک بازار متعادل دست یابیم. برادران گفت: از ۱۵ فروردین کار مبارزه با لوازم یدکی قاچاق و تقلبی آغاز شده است و تمام تولید‌‌‌کنندگان کالا باید شناسه خود را اخذ و برای برخورد و شناسایی با کالاهای خارج از شبکه سه ماه فرصت وجود دارد.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها