کد خبر : 74662

پاشایی گفت: مجرمان سایبری در اقدامی جدید با سوء استفاده از نام و اعتبار شرکت ایران خودرو با عنوان فرا رسیدن شصتمین سالگرد تاسیس این شرکت خودروسازی مترصد کلاهبرداری از هموطنان هستند.

به گزارش خودروتک به نقل از برنا؛ سرهنگ رامین پاشایی معاون فرهنگی اجتماعی پلیس فتا انتظامی کشور، اظهار کرد: براساس رصدهای صورت گرفته در فضای مجازی و گزارشات متعدد مردمی به این پلیس، مشخص گردید مجرمان سایبری با سوء استفاده از نام و اعتبار این شرکت خودرو سازی و سایر ترفندها با ارسال تصاویر و لینک های آلوده بمنظور کلاهبرداری از هموطنان با موضوع شرکت در قرعه کشی شصتمین سالگرد احداث این شرکت خودروسازی و تشویق هموطنان به تکمیل فرم های نظرسنجی، مترصد کلاهبرداری از هموطنان هستند که در این اقدام مجرمانه ارسال لینک های آلوده صرفاً از طریق پیام رسان های غیر بومی و شبکه اجتماعی اینستاگرام در حال انتشار می باشد.

این مقام انتظامی در ادامه افزود: لینک معرفی شده در این پیامک‌ها حاوی یک بدافزار است و مجرمین اینترنتی با این شگرد مجرمانه، با کنترل صندوق پیامک تلفن همراه و سرقت اطلاعات محرمانه بانکی متقاضیان، نسبت به برداشت غیرمجاز از حساب بانکی آنها اقدام می‌کنند.

معاون فرهنگی اجتماعی پلیس فتا انتظامی کشور گفت: براساس اقدامات فنی و انتظامی پلیس فتا تعدادی تارنما مجرمانه در این خصوص شناسایی و ضمن مسدودسازی، اقدام قضایی بر علیه مرتکبین در جریان می باشد.

وی به شهروندان توصیه کرد: برای پیشگیری از وقوع چنین مواردی ضمن افزایش سطح آگاهی و سواد رسانه‌ای خود فریب پیامک‌های دریافتی از منابع نامعتبر را نخورده و از باز کردن لینک‌های ارائه شده از سوی افراد ناشناس به صورت پیامکی و یا در شبکه‌های اجتماعی خودداری کنند.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها