کد خبر : 74389

چرا کیفیت خودروهای تولید داخل پایین است؟

چرا کیفیت خودروهای تولید داخل پایین است؟

دبیر انجمن خودروسازان می‌گوید: کیفیت نامطلوب خودرو‌ها به دلیل قیمت گذاری دستوری است چرا که قطعه سازان همواره از خودروسازان طلب داشته و همین موضوع منجر به نارضایتی و تاثیر آن بر کیفیت قطعات شده است.

به گزارش خودروتک به نقل از باشگاه خبرنگاران، احمد نعمت بخش می‌گوید: ۸۶ درصد یک خودرو از قطعات تشکیل می‌شود بنابر این، کیفیت بین بدهی‌های خودروساز به قطعه ساز گم می‌شود.

به گفته او بر اساس آمار کدال بورس، خودروسازان به دلیل قیمت گذاری دستوری در حال زیان هستند؛ به خودروساز این اجازه را نمی‌دهند که به قیمت تمام شده، خودرو را بفروشند.

رحیمی، عضو کمیسیون صنایع مجلس گفته بود خودروسازان در کاهش کیفیت خودرو مقصر هستند، چرا که بدهی قطعه سازان را پرداخت نکرده و نمی‌توانند توقع و اعتراضی به کیفیت قطعات داشته باشند. قطعه سازان اکنون در حالت انحصاری فعالیت می‌کنند و باید در فعالیت هایشان بازنگری کنند.

همچنین نعمت بخش گفته بود مجوز افزایش قیمت‌ها فقط توانست بخشی از زیان خودروسازان را جبران کند، اما باید این نکته را مدنظر قرار دهید که همچنان صنعت خودرو با تحریم روبروست و همین امر تامین قطعات الکترونیکی را برای واحد‌های تولیدی سخت کرده است.

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها