کد خبر : 74332

آمار عجیب مرگ و میر جاده در 5 روز ابتدایی طرح نوروزی پلیس

آمار عجیب مرگ و میر جاده در 5 روز ابتدایی طرح نوروزی پلیس

جانشین رییس پلیس راهنمایی و رانندگی از مرگ ۲۰۲ تن در حوادث رانندگی از ابتدای آغاز طرح نوروزی پلیس کشور خبر داد.

به گزارش خودروتک به نقل از ایسنا، سردار سید تیمور حسینی در تحلیل وضعیت ترافیکی جاده‌های کشور در پنجمین روز از اجرای طرح نوروزی پلیس در جاده‌ها گفت: تصادفات : از میان ۱۵۴ فقره تصادف رخ داده در شهر ها و جاده ها متاسفانه ۲۰۲ نفر تاکنون در دم جان خود را از دست داده‌اند که از این تعداد ۱۷۴ نفر در جاده ها و ۲۸ نفر در شهرها بوده اند.

وی مهم‌ترین دلیل مرگ این افراد را عدم رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و انجام تخلفات حادثه ساز مانند سرعت و سبقت غیر مجاز و نیز بی‌توجهی به جلو اعلام کرد و گفت:‌ به رانندگان توصیه می‌کنم که حین رانندگی احتیاط کامل داشته باشند و با رعایت رعایت مقررات رانندگی از عجله و شتاب در سفر پرهیز کنند.  

حسینی درباره بیشترین علت وقوع تصادفات رانندگی نیز اظهارکرد:‌ آمارهای پلیس در این پنج روز نشان می‌دهد که عدم توجه به جلو، تخطی از سرعت مجاز و عدم توانایی در کنترل وسایل نقلیه منجر به وقوع عمده تصادفات رانندگی شده است.  

جانشین پلیس راهنمایی و رانندگی کل کشور درباره  زمان وقوع بیشترین تصادفات در پنج روز اخیر نیز گفت: ۲۶ درصد از تصادفات از ساعت ۱۶ تا ۲۰  و ۲۲ درصد نیز از ساعت ۱۲ تا ۱۶ رخ داده است. 

بیشتر بخوانید:‌ سفر به مرگ!

حسینی درباره افزایش آمار تردد در جاده‌ها نیز اظهارکرد:‌ از ابتدای اجرای طرح تا کنون در مقایسه با نوروز سال قبل شاهد افزایش ۲۳ درصدی تردد بین استانی بودیم همچنین مقایسه روز به روز میزان ترددها نیز نشان می‌دهد که در روز ۲۹ اسفند ماه و به عبارتی آخرین روز سال ترددهای بیش استانی در مقایسه با ۲۹ اسفند ۱۳۹۹ افزایشی هفت درصدی داشته است.

وی با اشاره به هشدار سطح زرد  سازمان هواشناسی گفت:‌ سازمان هواشناسی  کولاک و برف را در جاده های استان های شمال غربی کشور و  بارش برف و باران را در اکثر استان‌ها پیش‌بینی کرده است همچنین وزش باد شدید نیز پیش‌بینی شده که احتمالا منجر به خیزش گرد و خاک در برخی جاده های  استان‌های جنوبی و شرقی خواهد شد. لذا رانندگان باید آمادگی لازم را برای مواجهه با این تغییرات آب و هوایی داشته باشند و تجهیزات لازم را نیز در خودرو پیش‌بینی کنند.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها