کد خبر : 74320

قیمت خودروهای وارداتی چقدر خواهد بود؟

قیمت خودروهای وارداتی چقدر خواهد بود؟

واردات خودرو از موضوعاتی است که همچنان به قطعیت نرسیده و اختلافاتی بر سر آن وجود دارد. اما اگر واردات قطعی شود خودروهای وارداتی چه قیمتی خواهند داشت؟

به گزارش خودروتک به نقل از تجارت‌نیوز، واردات خودرو از موضوعاتی است که همچنان به قطعیت نرسیده و اختلافاتی بر سر آن وجود دارد. اما اگر واردات قطعی شود خودروهای وارداتی چه قیمتی خواهند داشت؟

بنیامین بهرامی، واردکننده خودرو، در گفتگو با تجارت‌نیوز گفت: هنگامی که صحبت از واردات خودرو می‌شود، منظور تنها خودروهای سواری نیست. بلکه شامل واردات سی.کی.دی نیز می‌شود. وزیر صمت نیز تمایل به واردات سی.کی.دی، یعنی همان قطعات خودرو دارد.

او افزود: به نظرم واردات خاصی قرار نیست صورت بگیرد. ماجرا احتمالا انحصاری است. سال ۹۶ واردات ممنوع شد. در آن زمان کشور تحریم نبود. اما به بهانه حمایت از تولید داخل واردات بسته شد.

خودروهای وارداتی چه قیمتی دارند؟

اما خودروهای وارداتی چه بازه قیمتی خواهند داشت؟

آرش محبی‌نژاد، دبیر انجمن قطعه‌سازان کشور در گفتگویی با باشگاه خبرنگاران جوان اعلام کرد که خودروهای وارداتی کمتر از ۹۰۰ میلیون تومان نیستند. اما کمیسیون صنعت تاکید دارد که خودروهای اقتصادی باید وارد کشور شوند.

بهرامی در این مورد توضیح داد: اگر واردات به شکل محدود نیز انجام بگیرد، خودروهای ۲۴ هزار دلاری وارد می‌شود. اما با طبق تعرفه گمرک اعلام شده هیچ خودرویی کمتر از یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان وارد نمی‌شوند.

ارسال نظر

دیگر رسانه ها